reklama

Johnny Depp

Johnny Depp (* 9.6.1963) je americký herec a držitel Zlatého Globu za roli ve filmu Tima Burtona - Sweeney Todd (2007)

Životopis rodáka z Kentucky

John Christopher Depp II. má německé, irské, ale také indiánské kořeny, jeho babička totiž pocházela z domorodého kmene Cherokee.

V pubertě koketoval s užíváním drog, od čehož upustil nejen díky své práci, ale také kvůli smrti svého dobrého přítele, který zemřel právě na předávkování drogami.

V roce 1983 se oženil s Lori Allison. Jejich manželství ale trvalo pouhé dva roky. Díky Lori se však Johny seznámil s hercem Nicolasem Cagem, který mu dopomohl ke kariéře herce.

Začátky v Hollywoodu

Prvním filmem, ve kterém si Johnny zahrál, byl hororový snímek Noční můra v Elm Street, který v roce 1984 zaznamenal velký úspěch. O čtyři roky později získal roli detektiva Hansona v seriálu 21 Jump Street a rázem se z něj stala hvězda.

Poté následovaly tituly jako Střihoruký Edward, Co žere Gillberta Grapea nebo Karlík a továrna na čokoládu.
Fanoušci si ho ale také oblíbili v roli potrhlého piráta Jacka Sparrowa ve filmu Piráti z Karibiku, který se v roce 2011 dočkal svého čtvrtého pokračování.

Lásky slavného herce

Johnny chodil s řadou známých osobností. Jednou z jeho přítelkyň byla herečka Winonna Ryder, Kate Moss nebo Jennifer Grey známá z filmu Hříšný tanec.

Od roku 1998 žil s francouzskou herečkou a zpěvačkou Vanessou Paradis, se kterou má dceru Lily-Rose a syna Johna Christophera.

S Vanessou se nikdy neoženil a po čtrnácti letech společného soužití oznámili v roce 2012 rozchod.

Tetování jako životní styl

Johnny Depp je známý svou zálibou v tetování, díky které má na svém těle pořádnou sbírku obrázků i nápisů.
Do rukou tatéra se svěřuje vždy, když v jeho životě nastane nějaká změna. Na své hrudi má tak například jména dětí, tři malá srdíčka, letícího vrabčáka, hlavu indiána nebo obrácený trojúhelník.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Související články

reklama
reklama
reklama
reklama