reklama

Jak se na pár dní zbavit psa? Zavolejte mu taxíka!

Čeká vás dovolená a vy přemýšlíte, kdo vám pohlídá vašeho psa? Můžete vyzkoušet speciální hotely pro čtyřnohé kamarády.

Foto: Školka pro Pejsky

Dovolená a prázdniny jsou nejen časem radosti, ale také starosti o to, co bude s vaším čtyřnohým kamarádem, který s vámi jet nemůže. Vyřešit problém může denní školka nebo hotel pro pejsky.

Proč vaše mazlíčky nechávat samotné doma, když můžou využít psí hotel. "Kdo si hraje, nezlobí." Tímto heslem se řídí Školka pro pejska, která se o vaše miláčky postará 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. Jak se žije v psím hotelu? Proč bychom měli využít nadstandardních služeb a jak vypadá běžný den "hotelového hosta" se dozvíte v našem rozhovoru s paní Markétou Bambasovou, majitelkou školky a hotelu pro psy v Praze.

Co vše si můžeme představit pod pojmem psí hotel?

Laik si představí pejsky v kleci, kotcích a nehezké prostředí, ale to u nás nečekejte. Hotel si zakládá na přátelském prostředí, je to rodinný baráček, který je koncipován přímo pro čtyřnohé kamarády. Máme dva velké výběhy, skluzavku, velký bazén ve tvaru kosti, zahradu a všichni mohou být pohromadě, žádné kotce ani klece u nás nejsou!

Pro "hotelové hosty" máme připravené pokojíčky s vyhřívanou podlahou, v létě jsou naopak klimatizované. K dispozici je televize. Bydlet mohou samostatně nebo ve společném obývacím pokoji. Pejskům zajišťujeme veškerý komfort. Pracujeme nonstop, takže personál je s nimi jak během dne, tak i celou noc.

Plno z nás vyráží na dovolenou a mazlíčci musí zůstat doma. Na jak dlouho je možné svěřit je do vaší péče?

Psy je možné k nám dávat i na dlouhodobější pobyty. Máme zkušenosti s hlídáním na celý měsíc. Obvyklé jsou to však týdenní nebo čtrnáctidenní pobyty v sezónách a pravidlem jsou i prodloužené víkendové pobyty.

Může k vám přijít opravdu každý? Nebo jsou nějaká omezení?

Každý k nám nemůže, jelikož se snažíme v našem hotelu i školce vytvářet přátelské prostředí a chceme fungovat na principu, aby byli všichni dohromady, musíme eliminovat čtyřnohé lumpy, kteří by ohrozili ostatní přátelské povahy.

Čtěte také: Test: Poznáte psí plemena podle fotek?

Přijímáme k nám do hotelu pouze po osobní návštěvě. Samozřejmě nebereme hárající fenky a infekčně nemocné. Staré psíky a ti, kteří vyžadují větší pozornost, k nám mají dveře otevřené a dostane se jim náležité péče.

Měli jste někdy v hotelu či školce nějakého "potížistu"?

Ano, párkrát se to stalo, ale nebylo to nic vážného. Šlo jen o nadměrné štěkání a vrčení na ostatní.

Jak probíhá běžný den "hotelového hosta"?

Dny se od těch školkových neliší. Vstáváme mezi šestou a sedmou, připraví se snídaně, venčení a hurá na zahradu. Mezi sedmou a desátou přichází školkoví hosté. V létě na ně čeká bazének a různé tematické akce (havajská party, oslavy narozenin). Po obědě přichází polední klid, aby pejsci nabrali sílu na odpoledne, kdy si zase hrají a pobíhají. Upřednostňujeme kolektivní hry, kdy se nejvíce unaví na noc. Pokojíčky jsou pouze na spaní, přes den je nikam nezavíráme.

Využívají zákazníci vašich služeb pravidelně?

Většina z nich se vrací pravidelně, do školky, hotelu, salónu i psího autobusu. A z těch nových zákazníků se pravidelní stanou, což je pro nás největší odměnou.

Psího autobusu?

Náš školní autobus vyzvedává ráno pejsky doma a večer odváží zpět (v případě školky). Pro hotelové hosty jezdíme i mimo Prahu jako taxi služba. Chceme zajistit veškeré služby a komfort.

Jaké nejkurióznější nadstandardní požadavky jste obdrželi?

Pro nás žádné nadstandardní požadavky neexistují. Jsme zvyklí na vše, sami například nabízíme skype s pejskem po internetu nebo dojíždíme do bytů mazlíčky podrbat či pomazlit, když jsou páníčkové dlouho v práci.

Proč bychom měli své mazlíky svěřit hotelu a nebrat je na dovolenou?

Ne na každou dovolenou je možné cestovat se svým mazlíčkem a některá místa jsou daleko a cesta zdlouhavá a pro ně je to velmi náročné. Právě proto je lepší vyhledat kvalitní hotel či školku. (když vám nepohlídá babička)

Hotelový pobyt vychází 500 Kč na den

Majitelé hotelu se o návštěvníky starají nejen během dne, ale také v noci. Neustále mají k dispozici výběh a čerstvou vodu. Krmení probíhá odděleně. Pokud nestačí celodenní výběh na zahradě, je možné objednat soukromé procházky.

Náš tip: Kočka nebo pes v bytě: Zásady bezproblémového soužití

Mezi doporučeními najdete i informaci o vlastním krmivu, na které jsou vaši čtyřnozí kamarádi zvyklí. Na konci pobytu na přání můžete psa nechat vykoupat a ostříhat.

Kolik vás bude hotel stát...

  • 5 dní ve školce 1500 Kč (300 Kč na den)
  • hotelový pobyt: 500 Kč noc a den
  • školní autobus: tam i zpět 350 Kč
  • taxi: 25 Kč/km
  • venčení: 20 minut: 100 Kč
  • koupel: 250 Kč
  • bělení srsti: 250 Kč
  • barvení srsti: od 100 Kč
  • stříhání: od 300 Kč do 700 Kč
  • aromaterapie: od 300 Kč

A co vy? Dali byste svého čtyřnohého mazlíčka do psího hotelu nebo raději volíte dovolenou, kam můžete vyrazit společně? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

9 potravin, které mohou vašeho psa i zabít

Recepty, rady i fígle pro správné grilování hovězího

Femme fatale: TOP 10 nejslavnjších osudových žen

Blažek: Přišli jsme o 250 milionů, nikdo smoking nepotřebuje. Pro záchranu udělám vše | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama