reklama
 

5 triků pro bleskovou rekonstrukci bytu i domu!

Také pro vás znamená rekonstrukce bytu či domu noční můru? Přinášíme několik tipů na rychlou rekonstrukci bez zbytečného chaosu, nečistot a vyhozených peněz.

Foto: Thinkstock

Plánujete rekonstrukci bytu či domu a hledáte efektivní řešení, které vám ušetří čas i peníze? Inspirujte se našimi tipy a triky, díky kterým zvládnete přeměnu jednoduše a bez zbytečných starostí.

Jak snadno a rychle zrenovovat zničenou podlahu, rozpadající se koupelnu nebo starou a nevzhlednou kuchyň?

Čisté a upravené stěny bez malování

Špinavých stěn se můžete zbavit doslova za pár hodin. Na tradiční malování zapomeňte a vyzkoušejte moderní řešení -  vliesové tapety.

Náš tip: Umění tapetovat: Jak tapety vybrat a s čím je kombinovat?

Na rozdíl od tradičních papírových je práce a manipulace s vliesovými tapetami velmi snadná. Lepidlo se aplikuje pouze na stěnu a následně se přiloží suché tapety. Vyhnete se tak tradičním problémům s klasickými tapetami, které se při přenášení různě kroutily a nešly již narovnat. Cena vliesových tapet se pohybuje od 100 Kč za metr čtverečný. Jsou lehce odstranitelné a nenechávají na zdech zbytky.

Chcete-li být kreativní a navíc ušetřit peníze, nakupte si ve slevě zbytky tapet a kombinací vzorů, barev i směrů tapetování vytvořte tzv. patchworkovou stěnu. S trochou vkusu si vyrobíte originální dekorativní prvek a navíc zamaskujete nehezké stěny.

Nepřehlédněte: Tapety s 3D efektem: Dokonalá iluze osvěží váš interiér

Nová podlaha za pár hodin

Straší vás poničená a vrzající podlaha? Častým problémem, který nás odrazuje od jakýchkoliv úprav, jsou nerovné plochy pod kobercem, parketami či jiným povrchem.

Broušení a stěrkování podkladu se můžete díky novým technologiím jednoduše vyhnout. "Pro velmi rychlou rekonstrukci klidně i celé plochy bytu či domu jsou ideální PVC podlahy s textilní podložkou," radí Alena Vyroubalová ze společnosti Gerflor a dodává, že jejich největší předností je samovyrovnávací schopnost, která se snadno vypořádá s drobnými nerovnostmi podkladu. "Není tedy třeba starou podlahu odstraňovat, natož brousit či stěrkovat, což ve výsledku výrazně sníží náklady na novou podlahu," říká Vyroubalová.

Cena samovyrovnávacích PVC podlah se pohybuje od 329 Kč za metr čtvereční bez DPH.

Z umakartového jádra hezká koupelna

Rekonstrukce panelákové koupelny často znamená zdlouhavé bourání a přestavby. Jak se vyhnout složitým opravám? Řešení se nabízí zejména v podobě voděvzdorných obkladových desek či panelů, které se lepí přímo na jádro. Za pár dní máte práci hotovou a navíc můžete koupelnu normálně používat.

Daleko rychlejší možností je aplikace akrylátových emulzních barev. Jsou odolné proti špíně, mastnotě i vlhkosti, nechávají stěny dýchat a jejich izolační vlastnosti jsou stejné jako u klasických dlaždiček.

Čtěte také: Nudí vás koupelna? Zkuste netradiční umyvadla!

Akrylátové barvy se nanášejí stejně jako ty běžné, výhodou je rychlost zasychání (stačí cca 30 minut). Cena barvy se pohybuje okolo 380 Kč za 2,5 l.

Nová kuchyně za jeden den

I kuchyňskou linku můžete zrenovovat lacině a bez zbytečných průtahů. Základem jsou speciální samolepící fólie, které můžete využít na různá dvířka či pracovní plochy.

Náš tip: Kuchyň za odpoledne: Výměna dvířek krok za krokem

Takzvané d-c fix fólie jsou určeny k lepení pouze na hladké a pevné povrchy. Existují v mnoha barevných variantách, cena se přitom pohybuje kolem 150 Kč za metr čtvereční. Výsledný efekt můžete vylepšit kuchyňskými úchytkami. Pořídíte je od 49 Kč. Důležité je držet se jednoduchých a moderních tvarů.

Rychlé odhlučnění bez velké námahy

Klid a ticho jsou základními předpoklady plnohodnotného bydlení. Zejména ve starších panelákových bytech tak velmi často myslíme na odhlučnění. Jak ho provést rychle a levně? Zaměříte-li se na strop, vyzkoušejte polystyrénovou vystýlku.

Čtěte také: Nejkrásnější vůně do vašeho bytu: Provoní i ozdobí

Odhlučnit byt můžete i pomocí tichých vinylovových podlah. "Jedná se o kombinaci vinylu, textilní podložky a pevné základní desky. Podlaha je pak velmi příjemná a dobře se udržuje," vysvětluje Alena Vyroubalová. Díky zámkovému systému je jednoduchá i pokládka, 12 metrů čtverečných položíte za hodinu. "Dekory odpovídají dřevu a kameni, takže je z čeho vybírat," dodává Alena Vyroubalová. 

Cena tiché podlahy se pohybuje kolem 660 Kč za metr čtvereční bez DPH.

zdroj: gerflor.cz

Máte zajímavé rady a triky, jak rychle a levně zrekonstruovat byt či dům? Napište nám svoje tipy do diskuze pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Tapety jsou IN: 10x inspirace z interiérů

Kolik kalorií ukrývá hamburger? Celebritám je to jedno!

Po porodu mi visí kůže: Manželovi jsem odporná!

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama