reklama

5 tipů pro rychlou proměnu dětského pokoje

Chcete překvapit děti? Proměňte jim pokojík. Přinášíme jednoduché a rychlé tipy.

Foto: ISIFA/Thinkstock

Myslíte si, že pokojíček vašich dětí už nutně potřebuje změnu? Léto, kdy děti mizí na prázdniny, tábory a k babičkám, je pro vylepšení jejich bydlení ten nejlepší čas. Jde to jednoduše a rychle. Výsledek uspokojí rodiče a bude se líbit i dětem.

Můžete jim připravit překvapení nebo je jednoduše do přestavby zapojte. Uvidíte, že budou nadšené z toho, jak si budují své vlastní hnízdečko na hraní i pro učení. Dětský pokoj by měl být zábavný a praktický.

Tip 1. Tapety a bordury

Rychlou změnu je nejlepší začít od stěn. Kluky potěší tapeta s jejich oblíbeným motivem jako třeba závodní auta nebo motorky, holčičky nadchnou motýlci, princezny či zvířátka.

Doporučujeme: Zařizujete dětský pokoj? Inspirujte se!

"Nejlepšího výsledku dosáhneme, když vytapetujeme jenom část místnosti - výklenek, místo nad stolem nebo postýlkou. Čím jásavější a barevnější vzor, tím menší volíme plochu, takže můžeme koupit opravdu jen pár metrů, a tím pádem klidně vybírejte z těch nejkrásnějších a nejluxusnějších bordur či tapet," radí Šárka Richtrová, specialistka na dětské a studentské pokoje ze studia Viabel.

Tip 2. Úchytky pro malé ruce

Ne každý má energii a peníze pořizovat do pokojíčku rovnou nový nábytek. Vylepšit jeho vzhled novými úchytkami je ale možné vždycky a proměna bude opravdu rychlá.

"Úchytky se dají kombinovat v mnoha barvách i vzorech a děti milují, když se jimi mohou probírat a vybírat si podle vlastního vkusu," vysvětluje Šárka Richtrová. Samozřejmě že se nesmí zapomínat na bezpečnost. Proto by všechny úchytky měly být zaoblené a na dvířkách upevněné tak, aby je i ti nejšikovnější prckové nedokázali odmontovat.

Tip 3. Víc místa, víc radosti - úložné boxy

Děti vždycky ocení, když jim v pokojíčku vytvoříme více místa na hračky i na hru samotnou. K tomu slouží praktické úložné boxy, kam si mohou schovávat svoje poklady. Radost ale udělá i další pracovní deska, na které lze nechat rozložené puzzle nebo sem pozvat panenky na čajový dýchánek.

"Vytvořit v pokojíčku víc místa není vždy jen o velikosti prostoru, v první řadě jde o dobrý nápad. A ten může přinést třeba někdo, kdo se na pokojík podívá nezávislýma očima a poradí do něj pár jednoduchých řešení," vysvětluje Šárka Richtrová, která rodičům radí se zařizováním dětských pokojů už deset let.

Náš tip: Jak by měl vypadat dětský pokoj podle Feng Shui?

Máme několik možností, jak ulehčit prostoru. Nábytek lze vyhnat do výšky, aby nám v pokojíčku zůstalo místo na hraní. Jednoduchým řešením je vyvýšená postel, pod kterou se dá vytvořit bunkr nebo případně dokoupit stůl na malování, skládání kostek či pro jiné aktivity.

Tip 4. Šuplíky pro hru i pořádek

Povalují se v pokoji stále nějaké věci a není je kam dát? Novinkou na trhu jsou schody, které skrývají prostorné šuplíky. Slouží zároveň jako bezpečný přístup k vysokým postelím i jako skvělé sezení. Oblíbené jsou také pojízdné šuplíky v různých barevných odstínech, které pokoji dodají šmrnc. Děti si na ně mohou nechat vygravírovat i svoje jméno.

"Velké šuplíky se dají zašoupnout pod postel nebo můžou stát samostatně. Kluci se v těch větších rádi schovávají a holčičky si v nich zase dělají postýlky pro plyšáky," říká Šárka Richtrová.

Tip 5. Nechte své děti dosáhnout na vše!

Jsou praktické a slouží jak malým, tak velkým dětem. Navíc se na nich dá i sedět. A i jako stylová dekorace v pokojíčku báječně vyniknou. Schůdky jsou zkrátka geniální vynález. Určitě volte barvy, které se do prostoru hodí. Nebojte se výraznějších odstínů. O svou ratolest nemusíte mít strach, naopak je naučíte samostatnosti při uklízení i hraní. Jen volte takové schůdky, které nemají ostré hrany a jsou lehké na přenášení.

Tip 6. Jemné na dotek

I když jste do dětského pokoje vybrali plovoucí podlahu, protože se dobře udržuje, měli byste alespoň do jedné části dát kusový koberec. Může jít třeba o dopravní hřiště, na kterém si kluci pohrají s auty. Holčičky naopak zaujme nadýchaný koberec, kde budou trávit čas s panenkami. Děti milují materiály, které jsou příjemné a hřejivé na dotek. Navíc jde o jednoduchou, rychlou a levnou změnu, která je zaujme.

Tip 7. Kreativita na prvním místě

Nic děti nenadchne víc, než když jim dovolíte malovat na stěnu. Ano, je tu riziko, že s tím přejdou i na místa, kde jste jim kreslit nedovolili, ale záleží, jak jim dokážete nastavit mantinely. Vyhraďte jim například stěnu, kterou jednou za čas přemalujete. Nejideálnější je ale tapeta, na kterou lze kreslit křídou a vše se dá setřít navlhčeným hadříkem.

Máte i vy nápady, jak jednoduše, rychle a levně změnit dětský pokojík? Své nápady pište v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Hledáte dovolenou? Máme pro vás dětský ráj

Rozhovor s gigolem: "Dávám ženám to, co si zaslouží"

Psycholog radí: Odpustit či neodpustit nevěru? Prokop: Lidí, kteří nechtějí žádná opatření, je málo. Roušky jich odmítá pár procent | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama