reklama

Žena bez půlky těla: Normální život s manželem a dětmi

Rose Sigginsová jezdí na skateboardu. Je to pro ni životně důležitý dopravní prostředek. Nemá totiž dolní půlku těla.

Foto: Profimedia.cz

Rose Sigginsová  jezdí na skateboardu. Je to pro ni životně důležitý dopravní prostředek. Nemá totiž dolní půlku těla.

Rose (41) se narodila se vzácným postižením. Při sakrální agenesi  dochází k deformaci páteře, při níž se špatně vyvinou dolní končetiny.  Bránily jí vlastně v pohybu, a tak jí pahýly rodiče na radu lékařů nechali amputovat, když jí byly dva roky. Od tří let "běhala" po rukou.  Sice dostala protézy, ale dala přednost pohybu na skateboardu.

Podívejte se na videu, jak se Rose dokázala vyrovnat s nepřízní osudu.

Prkno s kolečky používá všude - doma i v práci. Rose totiž navzdory svému postižení pracuje, dokonce v náročném zaměstnání, které je navíc jejím koníčkem. Od malička měla ráda auta a motory, a tak se stala automechanikem v jedné opravářské dílně v Pueblu v americkém Coloradu.

Nejmenší matka na světě

Neuvěřitelně statečná a pozitivní žena se vzepřela svému osudu i jinak. Našla muže, který ji miluje takovou, jaká je, a dokonce spolu vedou normální sexuální život. Navzdory varování lékařů porodila dvě děti. Získala tak titul "nejmenší matky na světě" - měří jen 76,2 cm.

Doporučujeme: Téma: Artróza

Manžel ji občas doslova nosí na rukou. To když se celá rodina vypraví někam na výlet. Ale Rose si to zaslouží i jinak. Ráno připraví synu Lukeovi (15) a dceři Shelby (8) snídani a pak odveze děti do školy speciálně upraveným autem. Do něj se také dostává pomocí skateboardu. A pak jde do práce. Stíhá se vzorně starat o rodinu i o domácnost, i když dnes už jí musejí děti pomáhat. 

Statečný úsměv

Druhý porod na ní zanechal následky - onemocněla cukrovkou a zánětem slinivky a přišla o močový měchýř. I tyto rány zvládla se svým typickým úsměvem.

Strach má z jediné věci: že jí přestanou sloužit opotřebované ruce, zdegenerované artrózou. Kolečkové křeslo odmítá: "Celý život jezdím na skejtu, tak proč bych s tím měla přestat zrovna teď? A kromě toho děti si myslí, jak je to bezva, mít takovou mámu!"

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Narodila se jako mořská panna, lékaři jí vrátili nohy

Kyselina močová a dna: Komu hrozí a co pomáhá?

Kocovina: Nejen těžké ráno. Škodí zdraví i dlouhodobě

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama