reklama

Valentýn volá: Jak se připravit na lepší páteční sex?

Troška pepře, ať se vzepře, Petržel, aby vydržel a další afrodisiaka před Valentýnem.

Foto: Isifa/Thinkstock

Svatý Valentýn je tichým příslibem něčeho výjimečného. K tradiční romantické večeři letos přidejte trochu čarovných ingrediencí, které vás rozpálí.

Budou to ústřice či drcené rohy kozla? Každá část světa má své osvědčené triky na potenci. Evropským hitem jsou ústřice. Pravdou je, že vás vzruší hlavně cena a možná netradičnost pokrmu, ostatní účinky jsou více než nejisté. Asiaté pak sází na nejrůznější zvířata, opravdovým trhákem jsou drcené rohy mladého kozla či roh z nosorožce.

Nebezpečné vzrušení

"Možná vás to překvapí, ale opravdu účinnými afrodisiaky je možné se předávkovat, neboť ve vyšších dávkách jsou to často jedy. Takovým afrodisiakem, které vám rozproudí krev v orgánech malé pánve a podporuje erekci, jsou například španělské mušky," říká Jaroslav Sotona z internetového obchodu Prozdravi.cz.

Doporučujeme: Afrodiziakální recepty aneb Vzrušte se jídlem!

Jedná se o prášek z rozdrceného zelenozlatého broučka puchýřníka lékařského, který se vyskytuje nejvíce ve Španělsku, odtud jeho název. V případě, že se látkou cantharidin v něm obsaženou předávkujete, můžete si přivodit dokonce poškození ledvin či vnitřní krvácení. Bezpečnější tak bude sáhnout do domácích zásob: můžete zkusit vsadit  na koření.

Podívejte se do spíže

Skořice v podobě nálevu nebo ve svařeném červeném vínu dokáže pěkně rozehřát a prokrvit. Působí jak na muže, tak na ženy, takže si můžete pochutnat společně. Stejně využijete i zázvor - a pokud vás nevzruší, tak aspoň pomůže zabojovat proti útočícím chřipkovým bacilům.

Čekáte kytici růží? Možná by byla lepší kytička petržele. Určitě znáte sprostonárodní pořekadlo "petržel, aby dlouho vydržel". Účinek vyplývá z její močopudnosti, která nepřímo zvyšuje dráždění pohlavních orgánů a jejich zvýšené prokrvení. Na stejném principu funguje také pepř, paprika, hřebíček, kopřivy a chřest

Ve spíži asi najdete také pytlík burských oříšků. Arginin, který obsahují, je součástí známých léků na podporu erekce. Najdete ho i v zeleném hrášku, vaječném bílku a kuřecím vývaru. Sex povzbuzují taky banány nebo granátová jablka. V nich vili vědci dokonce aktivní složky podobné ženským hormonům, které podporují chuť na sex.

Žár bez rizika

Žádný dramatický výbuch vášně v ložnici vás ale ani s těmito pomocníky z kuchyně nejspíš nečeká. Platí to i pro  čokoládu, často doporučovanou k těmto účelům  Bohužel její spojení s lepším sexuálním prožitkem není prokazatelné, i když sladká chuť působí na mozek tak, že máme větší chuť k mazlení.

Propadáte beznaději, zda skutečně existuje bezpečné a účinné afrodisiakum? Zázraky nečekejte, ale beznadějné to také není. Tím nejobyčejnějším afrodisiakem, které leží téměř v každé lednici, je celer. Stimuluje centrální nervovou soustavu a činnost nadledvinek, které ovlivňují kvalitu sexuálního prožitku.

Silně a přitom bezpečně stimuluje ženšen, který ovlivňuje endokrinní pohlavní žlázy. Za zmínku také stojí kustovnice čínská neboli goji, která je symbolem síly, vytrvalosti, sexuální potence a touhy. "Prokazatelné afrodisiakální účinky má také peruánská bylina Maca, která zlepšuje psychickou i fyzickou výkonnost, snižuje impotenci mužů a odbourává frigiditu žen," uzavírá Jaroslav Sotona.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jak si doopravdy užít sex? Probuďte v sobě ženu

Triky s hudbou. Naučte se ji využít pro svůj prospěch

Léky, které škodí. Vedlejší účinky běžných medikamentů

Bittnerová: Vložky zdarma? Pro spoustu žen je menstruace stigma, muži diskuzi hrotí | Video: Emma Smetana
reklama
reklama
reklama