reklama

Vagína jako nová: Zlepší váš sex i sebevědomí

Po porodu nebo v přechodu? S problémy v intimní oblasti pomůže nový obor - plastická gynekologie.

Foto: Isifa/Thinkstock

Téměř polovina českých žen středního  věku uvádí, že není schopná dosáhnout sexuálního uspokojení. Svůj stud však překonávají jen pomalu a teprve se učí řešit, jak zlepšit svůj intimní život.

Svědčí o tom údaje z internetu. Například labioplastiku (modelace malých stydkých pysků) si měsíčně vyhledá kolem 1300 uživatelek. Že se ženy o tyto operace zajímají i ve chvíli, kdy je neplánují podstupovat, dokazuje i fakt, že samotnou cenu výkonu si hledá jen devadesát uživatelek měsíčně.

Plastika umí pomáhat

K úvahám o zákroku je vedou nejčastěji problémy s intimními partiemi po porodu nebo v souvislosti s přechodem. Někdy je to však také nespokojenost se vzhledem genitálií. S tím jim může pomoci relativně mladý obor - plastická gynekologie.

Doporučujeme: Jaká vagína je krásná? Existuje ideál?

"S těmito problémy k nám přichází až sto padesát pacientek ročně," popisuje MUDr. Petr Pícha, primář GynCentra. Nejčastější jsou právě labioplastiky. Ročně je v GynCentru provádí až stu pacientkám. Omlazení genitálu patří k dalším častým operacím plastické gynekologie, v Hloubětíně tento výkon provádí až dvacetkrát ročně. Další typy operací plastické gynekologie jsou již méně časté, provádí se průměrně jednou až dvakrát měsíčně.

Nejde jen o módu

Společnost na intimní zákroky genitálií teprve zvyká. Proti zažitým tabu gynekologických plastik se snaží bojovat i odborníci z pražského GynCentra. Lékaři se zde snaží dokázat, že plastické operace ženských partií nejsou nic, za co by se měly pacientky stydět. "Důvodem k zákroku často bývá například nedostatečná pevnost tkání pánevního dna způsobená porodem nebo stárnutím. Tyto problémy může vyřešit jednoduchý zákrok," vysvětluje primář Pícha.

Lidé se někdy domnívají, že jde jen o módu, vyvolanou vlivem všudypřítomného porna, kdy se ženy snaží napodobit takový vzhled intimních partií, o jakém se domnívají, že je ten "správný", a který se jedině líbí mužům. Ve skutečnosti může jít o vážný problém, kdy z fyzických traumat často vznikají i traumata psychická. Dochází k tomu tehdy, kdy tvar či přímo deformace genitálií (zejména po porodu) ženě způsobuje obtíže a bolesti

Malé stydké pysky najdeme po obou stranách poševního vchodu, kde bývají ve většině případů ukryté mezi pysky velkými. Jenže někdy to bývá naopak. Abnormální velikost či asymetričnost stydkých pysků může překážet při sportu a hygieně. Někdy je přesah malých stydkých pysků tak velký, že se žena cítí velmi nepříjemně i v plavkách a těsnějších kalhotách či sukni.

Nová panenská blána? A proč?  

Za odborníky z plastické gynekologie přichází ale pacientky i z jiných důvodů. Nejčastěji kvůli rejuvenaci (omlazení intimních partií) či hymenoplastice (obnova panenské blány).

Hymenoplastiku si některé vybírají z náboženských důvodů, jiné zahajují společný život s novým mužem, a operaci považují za důležitý krok k vymazání starého vztahu. Oproti labioplastice je ale o hymenoplastiku menší zájem i v internetovém vyhledávání. Měsíčně si tento zákrok vyhledá zhruba padesát žen.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jak se zbavit jizev: Hojení ran zlepší gely a lepidla

Dobrá zpráva pro starší matky: Delší mládí i život

Granule škodí psům i kočkám. Víte, jak se dělají?

 

"Utajené" a překrásné místo na Pražském hradě. Je škoda, že o něm spousta lidí neví | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama