reklama

Trápí vás křečové žíly? Poraďte se on-line

V létě nohy nejvíc ukazujeme a zároveň jim nejvíc škodíme. O křečových žilách se poraďte s předním odborníke, MUDr. Otou Schützem.

Foto: Isifa/Thinkstock

V létě nohy nejvíc ukazujeme a zároveň jim nejvíc škodíme. O křečových žilách se poraďte s předním odborníkem, MUDr. Otou Schützem.

Tomuto onemocnění sice nesvědčí ani příliš nízké teploty, ale horko je pro ně učiněná pohroma. S vysokou teplotou přichází  vyšší tlak, který rozšíří  poškození žilní stěny. Způsobí nedostatečnou funkcí žilních chlopní a vede k ztíženému návratu krve zpět z dolních končetin k srdci. 

Horko zhoršuje křečové žíly

Ležení na slunci a opalování či jen pobyt v horku tak nehezké projevy křečových žil jen zhoršuje. Nové "metličky" nebo přímo vystupující provazce se tak stávají obvyklou daní za dovolenou u těch, kdo mají k tomuto onemocnění - varixům - genetické předpoklady. Je to až asi čtvrtina všech žen, ale nevyhýbají se ani mužům.

Doporučujeme: Téma: Křečové žíly

Navíc dovolená je obvykle spojena s cestováním, často mnohahodinovým, které problém s křečovými žilami navíc vždy zásadně ovlivní. Stlačení dolních končetin s omezením pohybu způsobí, že se krevní oběh snižuje. Krev se pak může vracet zpět do nohou, kde se hromadí. Když je tlak příliš vysoký, žilní stěna se vyboulí tak, že je vidět i na povrchu kůže.

Hrozí vám operace?

Otoky kotníků jsou běžný následek, při křečových žilách se však k nim přidá městnání krve v žilách nohou, které může vést až ke vzniku krevní sraženiny. Ta putuje žilním systémem a může způsobit plicní embolii. Ohrožuje pasažéry po pěti a více hodinách nehybného sezení.

Zeptejte se doktora Schütze, co podniknout proti rozvoji křečových žil. Poradí vám léčebné prostředky od doplňků stravy a různých pomůcek až po způsoby, jak řešit už vnziklý problém. Na odstranění křečových žil totiž existuje mnoho různých operačních postupů. Poraďte se, který je vhodný právě pro vás.

Ptejte se on-line právě teď

On-line rozhovor s doktorem Schützem začne ve čtvtek 22. května ve 13 hodin a potrvá přibližně 60 minut. Své otázky můžete začít posílat hned, odpovědi sledujte v příslušném čase na našem webu.

Zájem je obvykle tak velký, že naši odborníci obvykle ve vyhrazeném čase ani při nejlepší vůli nestihnou zodpovědět všechny otázky. Proto se, prosím, vždy podívejte, zda v odpovědi na otázku jiného čtenáře nenajdete radu i pro váš problém. Pomocí tlačítka "všechny položené dotazy" dole pod článkem se podívejte i na otázky ostatních čtenářů, zda v nich nenajdete odpověď také pro sebe.

Náš odborník

MUDr. Ota Schütz

Zakladatel Žilní kliniky a vyhledávaný specialista v oboru s mnohaletou praxí jak v Čechách, tak na klinikách Praze, Paříži a  Londýně. Žilní  klinika se specializuje již  20 let na kosmetickou léčbu křečových žil od těch nejmenších po ty největší v rámci Kliniky jednodenní chirurgie. K léčbě využívá  křečových žil všechny dostupné metody/ operace, laser, radiofrekvence, sklerotizace/. Současně  jsou na klinice  kosmeticky  odstraňovány pigmentace a  kožní znaménka,  hodnotitelné výsledky  vykazuje  i léčba  celulitidy.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Ucpávání cév? Je tady nová léčba i prevence

7 zlodějů životního elánu: Poznej a znič! 

Jak uzdravit vlasy a pleť, radí lékárník i bylinkářka 

Skrytý poklad naproti Národnímu divadlu. Interiér Akademie věd je impozantní | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama