reklama
 

Proč byste teď hned měli začít cvičit oční jógu?

Pořád koukáme do počítačů a mobilů, ztrácíme kvůli tomu schopnost dobře vidět. Nic ale není ztraceno, pokud se očím budeme věnovat se stejnou důsledností, s jakou třeba cvičíme v posilovně.

Foto: iStock

Jak poznáte, že potřebujete oční jógu cvičit a pro koho je vhodná? Rychlá odpověď: téměř pro všechny. Vyhraďte si ideálně klid před usnutím a valte bulvy. Doslova.

"Oční jóga oči uvolní a funguje jako přirozená masáž oka. Oku prospívají krouživé pohyby, pohledy různými směry, nahoru, dolů a do různých stran. Cvičení urychlí látkovou výměnu v oku a jeho okolí, což má pozitivní účinky na zrak. Oční jóga je vhodná pro všechny, ale častěji by ji měli cvičit ti, kdo pracují několik hodin denně na počítači, a také ti, kterým se zvětšuje oční vada.

Pacientům po operaci očí doporučujeme začít s cvičením až měsíc po operaci. Cviky doporučuji provádět třikrát denně. Nejlépe je cvičit oči také pravidelně večer před usnutím,"řekl Pavel Stodůlka, přednosta sítě očních klinik Gemini.

Cviky pro oční jógu:

1.         nejdříve 10x zamrkat

2.         10x se podívat nahoru a dolů

3.         10x se podívat doprava a doleva

4.         10x se podívat do úhlopříčky zprava nahoře vlevo dolů

5.         10x se podívat do opačné úhlopříčky - tedy zleva nahoře doprava dolů

6.         10x zakroužit očima doprava

7.         10x zakroužit očima doleva

8.         10x zamrkat

Další výhody jsou, že oční jóga zpomaluje stárnutí očí. Po každém cvičení ale nezapomeňte svůj zrak uvolnit. Uděláte to prostřednictvím dlaní, které přiložíte na víčka, ale nedotknete se jich, světlo by skrz ruce nemělo proniknout. Vydržte tak alespoň minutu, v klidu relaxujte.

Pomsta odhozené manželky. Dianne se po rozvodu kvůli mladší milence náramně baví | Video: Instagram/Dianne Laurance
reklama
reklama
reklama