reklama

8 nejčastějších chyb při opalování: Děláte je také?

Vedra nemíní zmizet, takže rady o tom, jak správně vynést svou kůži na slunce, ocení každý.

Foto: iStock

Nemusíte být na dovolené u moře, abyste se spálili. Stačí běžné denní aktivity ve městě. Krém na opalování potřebuje každý. Otázka ale třeba je, jakým faktorem nebo jak často se mazat.

1. chyba: Nepoužíváte žádný opalovací prostředek. Říkáte si, že když nejste u vody, tak ho nepotřebujete. Omyl: pokud nechráníte svou pokožku před škodlivým slunečním zářením, riskujete rakovinu kůže a předčasné stárnutí. Nic nezkazíte, když se namažete přípravkem s SPF 30.

2. chyba: Používáte stejný opalovací krém už třetí sezonu. Datum trvanlivosti u opalovacích krémů se vyplatí sledovat, jinak totiž hrozí, že nebudou účinné. Do otevřené tuby se také mohou dostat bakterie. V žádném případě také neuchovávejte opalovací krém na slunci.

3. chyba: Spoléháte se na SPF svého make-upu. Ale ten není dostatečně silný, i kdybyste měli make-up s ochranným faktorem 30. Je totiž vyvinut k jinému účelu, než je pobyt na ostrém slunci. Proto aplikujte pod make-up ještě normální opalovací krém.

4. chyba: Aplikujete jen tenoučkou vrstvu. Na kůži ale musíte nanést opalovací přípravek pořádně, rozetřít ho a nechat, aby ho kůže absorbovala.

5. chyba: Nanášíte opalovací krém jen ráno, ale během dne už se zapomenete namazat znovu. Pokud se vyskytujete na slunci, budete chráněni dvě hodiny, pak je potřeba vrstvu obnovit. Pot a voda samozřejmě účinek snižují.

6. chyba: Věříte voděodolným přípravkům. Zjistilo se, že voděodolné opalovací krémy příliš nefungují. Poté co si zaplavete, se proto namažte znovu.

7. chyba: Když je pod mrakem, tak opalovací krém nepoužíváte. Ale škodlivé záření na nás působí, i když je zataženo.

8. chyba: Myslíte si, že opalovací krém vás dokonale ochrání před sluncem, ale zapomínáte na klobouk a sluneční brýle. Ostré slunce zatěžuje i vaše oči a vlasy, nemluvě o tom, že bez ochrany hlavy si můžete přivodit úpal.

Stach: Nenechám si vzít radost ze života. Dnes jsem klidnější, věda nám dala řešení | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama