reklama

Nový přístup: Umělá prsa jsou stále větší a větší

České ženy se nebojí! Ani nedávná kauza s vadnými implantáty neovlivnila počet plastických operací prsou. Podle neoficiálních informací jde v posledních letech o  4 až 5 tisíc pacientek ročně!

Foto: Profimedia.cz

Infobox

Před 50 lety, v roce 1962 v Texas Charity Hospital v USA, byla provedena první augmentace prsou silikonovými implantáty. Pochopitelně od té doby se zdokonalují postupy plastických chirurgů a díky tomu se mj. snížilo krvácení během operace. Stejně tak se v rámci trendu miniinvazivnosti snižují i rizika zákroků. Vývoj zaznamenaly i implantáty samy - dnes se používá již 5. generace a výběr velikostí od 100 do 1000 ml.

České ženy se nebojí! Ani nedávná kauza s vadnými implantáty neovlivnila počet plastických operací prsou. Podle neoficiálních informací jde v posledních letech o 4 až 5 tisíc pacientek ročně.

Augmentace (zvětšení) prsou je dlouhodobě nejžádanější plastickou operací v České republice. Ženy však přeci jen více než cenu nyní řeší kvalitu implantátu, renomé operatéra a očekávaný výsledek. 

Čím větší, tím lepší

"Lékaři si uvědomují, že se postupně uvolňuje tabu ve společnosti v souvislosti s estetickými operacemi, zvlášť jde-li o prsa „Ženy nemají obavy se prsy ve svém okolí pochlubit a netají se plastickou operací," konstatuje  vedoucí lékař Perfect Clinic MUDr. Roman Kufa. Také díky tomu nezačínají opatrně s malou velikostí, ale rovnou chtějí spíše plnější prsa.

„Sleduji, že oproti minulým letům, kdy byly v kursu prsa spíše menší, je posun co se velikostí týče o něco málo nahoru," konstatuje vedoucí lékař. Nejpoužívanější velikostí jsou stále implantáty mezi 200 - 300 ml, jen dnes se preference drží spíše u horní hranice. Augmentací lze dosáhnout větší velikosti, ale zároveň i na pohled lepšího tvaru prsou. Lze vyplnit dekolt a prsa mírně pozvednout.

Posun i ve věkové hranici

Větší prsa obvykle žádají ženy ve věku 20 - 30 let, kdy si nejvíce zakládají na svých ženských tvarech. Výjimkou dnes ale nejsou ani ženy ve středním a dokonce seniorském věku.

„I v 72 letech jsem měl dámu na operačním stole na zvětšení prsů implantátem, což v případě dobré zdravotní kondice a odpovídajícího vzhledu těla není tabu," říká MUDr. Lukáš Frajer, další plastický chirurg z týmu Perfect Clinic, který vysvětluje zájem starších pacientů o estetické úpravy těla celosvětovým trendem spíše mladších

Díky současné kvalitě je není třeba po 10 - 15 letech měnit, jak se dříve praktikovalo. „Pokud žena sama necítí obtíže a při pravidelných kontrolách není zjištěna žádná funkční vada implantátu, mohou silikony zůstat v těle neomezeně.

Celoživotní úspory ve výstřihu

Rozhodně neplatí, že by si prsa nechaly vylepšit pouze movité ženy. Naopak, často jde o pacientky, které jsou ochotné si na operaci dlouhodobě spořit či si dokonce vzít půjčku. A to přesto, že augmentace prsou silikonových implantátem bývá nejdražší estetickou plastickou operací.

„Podle našich interních průzkumů je cena až čtvrtým faktorem v pořadí, který klientka řeší," konstatuje vedoucí lékař Perfect Clinic Roman Kufa. Naopak jen málokterá z žen se opomene zeptat na kvalitu implantátů. „Skoro všechny pacientky se dnes, po kauze s PIP, ptají na značku implantátů a zda-li nejsou francouzské," potvrzuje druhý muž ve vedení  Perfect Clinic, Zdeněk Pros.

Tomu ještě věříte?

Lékaři z Perfect Clinic se shodují v tom, že dnešní ženy přicházejí na konzultace před operací lépe připraveny než před lety. Mají povědomí o způsobu vkládání implantátu i o jeho tvaru. 

Ovšem na druhou stranu plastičtí chirurgové někdy naráží na přesvědčení žen, že vybrat si správný implantát a rozhodnout, jakým způsobem bude do prsu vložen, záleží jen a jen na jejich přání. „Rozhodně bereme ohled na pacientovo přání, ale také musíme zohlednit další faktory, jako jsou anatomické poměry prsou, hrudníku, tloušťka tukové vrstvy v podkoží a celková postava a výška pacientky," vysvětluje Roman Kufa.

Navzdory informačnímu pokroku se ovšem lékaři stále setkávají s obavami žen, že jim implantáty mohou prasknout v letadle či při potápění, anebo že nebudou moci kojit. Nic z toho není pravda.

Informace také na http://www.facebook.com/plastickaoperace

 


--------------------------------------------------------------------------------

Uvažujete o zvětšení prsou?

Bezdětná: Neplodnost je tabu, těžko hledáte pochopení. Měla jsem deprese i bolesti | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama