reklama
 

Kolik s námi za tři měsíce zhubne Katka? Tipněte si

Katka se přihlásila do hubnoucí výzvy s KetoDiet. Co jí k tomu vedlo a jak se jí daří?

Foto: Žena

Představujeme Katku Hemzovou (38), druhou bojovnici s přebytečnými kily, která se přihlásila do naší hubnoucí výzvy s KetoDiet.

I Katka, stejně jako další dvě dámy, bude hubnout tři měsíce a během jejího snažení ji bude podporovat tým společnosti KetoDiet, především pak specialistka na redukci váhy Martina Dvořáková. A snad i vy, naši čtenáři!

Katku čeká první měsíc radikálnější redukce váhy s konzumací bílkovinových nápojů, poté měsíční proces s upraveným jídelníčkem a třetí měsíc už se bude "jen" snažit o stabilizaci hmotnosti. O kolik kilogramů bude po třech měsících lehčí? Tipnete si?  

Celé tříměsíční snažení můžete sledovat, komentovat a všechny tři kandidátky podporovat. Začátkem týdne jsme vám představili Petru Nádvorníkovou (45) a za pár dní se bude o čtenářskou přízeň ucházet třicetiletá Michala.

Jak funguje ketogenní dieta?

Existují tři druhy živin, které naše tělo potřebuje ke svému správnému fungování - bílkoviny, tuky a sacharidy. Keto (proteinová) dieta spočívá v doplňování bílkovin, kdy z jídelníčku omezíte tuky a především sacharidy. Tělo následně zareaguje tak, že začne brát z vlastních tukových zásob.

Katka: Z aktivní sportovkyně lenivou boubelkou

Od dětství sportovala. Věnovala se gymnastice, jezdeckému sportu a vždy byla aktivní a štíhlá. Práce kolem koní, ježdění na závody a celková starost o chod stáje, to vše ji vždy natolik zaměstnávalo, že i kila nabraná po prvním těhotenství šla rychle dolů.

Nepovedené manželství, stres a delší mateřská bez, a to vše bez aktivního pohybu, začalo měnit stravovací návyky, a s tím šlo ruku v ruce nabírání kilogramů.

Na hubnutí se vrhnu PAK

"Kila jsem nabírala a nevěnovala tomu příliš pozornost. Říkala jsem si, že se na hubnutí vrhnu PAK a půjde to samo." Jenže PAK nenastalo ani po Katčině druhém porodu, kdy pomalu přestávala s ježděním na koni. Se svou váhou už se chodila na koně a závody jen dívat.

Zkoušela několikrát hubnout na "vlastní pěst". Pomocníkem byla spousta zaručených fíglů, doporučení a osvědčených diet. Pokaždé nějaké kilo shodila, ale bez jojo efektu se snažení neobešlo.

Moje motivace: Důvodů je hned několik

"Koncem loňského roku se ve mně vše zlomilo a řekla jsem si, že takhle už to dál nejde." Důvodů bylo hned několik. Nelíbila se sama sobě, oblečení její velikosti už téměř nekoupila v obyčejném obchodě, a když měla doběhnout svého pětiletého syna, sotva mu stačila. Velkým důvodem je i láska ke koním a touha usednout do sedla.

Začínáme...

Katka má nyní nastavený 1. krok KetoDiety. Snížil se jí přísun sacharidů pod 50 g na den a během dne konzumuje 5-6 bílkovinových jídel denně.

Může kombinovat drinky neutrální chuti s jednou z 16 příchutí - od ovocných přes krémové, kávové nebo třeba kokosovou, oříškovou apod. Dále si může dopřát polévku, omeletu, kaši nebo tyčinky, vždy má na výběr několik příchutí. To vše z kuchyně KetoDiet. Jídelníček doplňuje o povolené druhy zeleniny. Jedná se převážně o zelenou zeleninu, jako jsou saláty, čínské zelí, zelí, brokolice, květák, cuketa, kedlubny atd. Tyto suroviny může jíst libovolně upravené - syrové dochucené bylinkami, olivovým olejem a balzamikovým octem nebo dušenou, grilovanou, restovanou či zapečenou.

Důležité je také hlídat pitný režim, především čistou vodu, čaje, ale má k dispozici i sirup KetoDiet s obsahem vitaminů a L-Carnitinu. Kává je povolená, ale s odstředěným nebo bezlaktózovým mlékem.

Jste i vy zvědaví, jak Katka zvládá prvních čtrnáct dní ketogenní diety? Co bylo nejhorší a naopak, v čem jí tento typ redukce příjemně překvapil?

Vy se o jejím "boji" můžete přesvědčit už za dva týdny, kdy vám přineseme podrobný report Katčiných zážitků, pocitů a obsáhlou fotogalerii z prvních hubnoucích dnů.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

I detox můžete mít rádi. Co vám opravdu prospěje?

Úředníka s bříškem radši ne, říká Bikiny Fitness Kamila

Padání vlasů, suché konce: Jak se v zimě starat o účes?

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama