reklama
 

Petra (45) je první kandidátka na zhubnutí. Boj začíná!

Petra se rozhodla, že s námi a KetoDiet zatočí s nadváhou.

Foto: Žena

Se začátkem roku přichází celá řada bilancování a možná jste si taky, někteří i opakovaně, řekli, že se sebou zkusíte něco udělat. Nejste spokojení se svým tělem, nadváhou, větším břichem a celkově s neutěšenou kondičkou, kdy se zadýcháváte i při rychlejší chůzi.

Vyhlásili jsme hubnoucí výzvu, do které se přihlásily tři kandidátky. Ty budou bojovat s přebytečnými kilogramy společně s KetoDiet, která jim poskytne produktovou, psychickou i odbornou pomoc. Celé jejich tříměsíční snažení můžete sledovat, komentovat a podporovat je. Dnes vám představujeme první kandidátku. Zbylé dvě dámy vám představíme do konce tohoto týdne.

Hubnout se bude tři měsíce pod dozorem

Hubnoucí výzva spočívá v tři měsíce trvající ketogenní dietě. Petra (i další spolubojovnice) bude po celou dobu pod dozorem zkušené specialistky na redukci váhy. Adeptky nejprve první měsíc projdou radikálnější redukcí váhy, následně návrat k racionálnímu jídelníčku a třetím krokem je stabilizace hmotnosti.

Náš tip: Když hubne chlap aneb Na co by měl myslet

Existují tři druhy živin, které naše tělo potřebuje ke svému správnému fungování - bílkoviny, tuky a sacharidy. Keto (proteinová) dieta spočívá v doplňování bílkovin, kdy z jídelníčku omezíte tuky a především sacharidy. Tělo následně zareaguje tak, že začne brát z vlastních tukových zásob.

Představujeme Petru, první kandidátku na zhubnutí

Petra Nádvorníková bydlí v Pardubicích a živí se jako učitelka angličtiny. Od dětství sportuje. Oblíbenou aktivitou bylo lyžování, kdy s rodiči každý víkend jezdila do Krkonoš. Postupně začala lyžovat závodně a přidala si volejbal a basketbal. Po vážném úraze se dostavil strach z rychlé jízdy a Petra se začala soustředit na "bezpečné" míčové hry. Volejbal potom hrála i na Univerzitě v Olomouci, kde studovala tělesnou výchovu a angličtinu.

Po roce 1989 odjela původně jen na roční brigádu do Kanady hlídat děti a studovat na University of Western Ontario, za níž dokonce hrála volejbal. V roce 1995 potkala v Kanadě svého současného manžela (Čecha) a o rok později se jim narodil syn.

Nepamatuji si, že bych byla někdy tlustá

"Nikdy jsem nebyla 'modelkovsky' hubená, ale štíhlá ano," říká Petra. "Ani po třech dětech to nebylo výrazně horší. Ještě v 37 letech a výšce 175 cm jsem vážila 70 kg. Pěkná holka."

"Přišel konec volejbalu, stres, problémy a kila letěla nahoru astronomickou rychlostí. Mám za sebou celou řadu diet s koktejly a pilulkami, ale do čtyř měsíců vše, co jsem zhubla, bylo zpátky," přiznává Petra. Cvičení ji dopomohlo k pevnější postavě, ale nabrané kilogramy (svaly) se jí, pro její zklamání, držely.

Proč jsem se přihlásila?

Petra si je vědoma svých špatných stravovacích návyků. Snídala klasicky chleba se šunkou a sýrem v šest ráno, následně celý den pila kávu a večer snědla mísu salátu. Kaloricky nevyvážená strava a k tomu špatný pitný režim. Stresy v manželství tomu nepřidávaly, naopak. Minulý rok ale nastal zlom...

"V červnu jsem se po 19 letech konečně odstěhovala od manžela a dostala se tak z permanentního napětí a stresu. Trochu lituji, že jsem to tak dlouho odkládala." Přes léto se Petra pustila do změn v bytě, starý nábytek vyměnila za nový, změnila si barvu vlasů a rozhodla se zatočit s nadváhou. Její tři děti ji velice podporují. Tomovi je 19 let a hraje volejbal, 15letá Kačka dělá atletiku a 14letá Zuzka je nadšená cheerleaderka (roztleskávačka) a potápěčka.

Moje motivace: "Chci se míň potit."

"Dcera Katka jde v září do tanečních a já jí nechci dělat ostudu," říká Petra a jedním dechem dodává, "Ve 45 letech život nekončí." Má velké štěstí, že dělá práci, která ji obrovsky baví a každý den si se studenty užívá. Učí angličtinu ve firmách a na víkendových kurzech. "Moji studenti jsou velkou motivací."

Miluje hudbu, filmy, objíždí festivaly a koncerty. "Už teď se těším, že se budu v létě na festivalech méně potit a zadýchávat se, protože budu o spoooustu kilogramů lehčí," dodává na závěr.

Začínáme...

Petra má nyní nastavený 1. krok KetoDiety. Snížil se jí přísun sacharidů pod 50 g na den. Během dne konzumuje 5-6 proteinových jídel, protože brzy vstává a chodí pozdě spát.

Může kombinovat drinky, ty jsou neutrální chuti a k dochucení si vybírá jednu z 16 příchutí - od ovocných přes krémové, kávové nebo třeba kokosovou, oříškovou apod. Dále si volí polévku, omeletu, kaši nebo tyčinky, vždy má na výběr několik příchutí. To vše doplňuje o povolené druhy zeleniny. Jedná se převážně o zelenou zeleninu, jako jsou saláty, čínské zelí, zelí, brokolice, květák, cuketa, kedlubny atd. Tuto surovinu může jíst libovolně upravenou - syrovou dochucenou bylinkami, olivovým olejem a balzamikovým octem nebo dušenou, grilovanou, restovanou nebo zapečenou.

Důležité je také hlídat pitný režim, hlavně čistou vodu, čaje, ale má k dispozici i sirup KetoDiet s obsahem vitaminů a L-Carnitinu. Káva je povolená, ale s odstředěným nebo bezlaktózovým mlékem.

Jste i vy zvědaví, jak se Petra s hubnutím popere a zdali vydrží? Jestli občas neochutná z klasických jídel, které připravuje svým dětem? Zda si potajmu neosladí život čokoládou nebo slazeným nápojem?

My věříme, že ne, a vy se o tom můžete přesvědčit už za dva týdny, kdy vám přineseme podrobný report Petřiných pocitů i obsáhlou fotogalerii z prvních hubnoucích dnů.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

I detox můžete mít rádi. Co vám opravdu prospěje?

Úředníka s bříškem radši ne, říká Bikiny Fitness Kamila

Padání vlasů, suché konce: Jak se v zimě starat o účes?

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama