reklama

Jak se zbavit bolesti zubů za 5 minut

Bolí vás zub a stomatolog má dovolenou? Víme, jak se zbavit bolesti do 5 minut.

Foto: Thinkstock

Nebudeme vám nic nalhávat, ozve-li se nepříjemná bolest, nejlepší pomoc se vám dostane u stomatologa. Mohou však nastat situace, kdy není k zastižení a pohotovost vás děsí. Přinášíme tipy a rady, které zbaví bolesti do pěti minut.

Zuby se neozývají jen tak. Za nepříjemným signálem se vždy ukrývá nějaký problém - kaz, váček, zánět dásní nebo obnažený krček.

Hřebíčkový zázrak

Proč zrovna hřebíček? Obsahuje eugenol, který působí jako lokální anestetikum. Na bolavé místo použijte hřebíčkový olej, díky znecitlivujícím látkám se po pár minutách dostaví úleva.

Doporučujeme: koření změkne. Následně pořádně žvýkejte asi minutu, aby se extrahovaly léčivé oleje.

Hřebíček není jen kulinářským zázrakem, v ústech působí jako dezinfekce a odstraňuje nepříjemný zápach.

Chytněte se za prst

Jin Shin Jyutsu je druh japonského umění uzdravování. Napomáhá upravit pocity na základě stimulace několika bodů.  Každý prst ruky je propojený s určitým orgánem. Důležité je mačkat místo po dobu 3-5 minut. V případě problému je zapotřebí uchopit ukazováček, ten má na starosti ledviny a močový měchýř. Projevem špatné harmonizace těla s těmito orgány je právě bolest zubů, svalů a zad.

Nahřejte si třením dlaní pravou ruku a na pět minut uchopte celý ukazováček levé. Opakujte třikrát denně. Budete překvapení, o jak účinnou metodu se jedná.

Kostka ledu? Buďte opatrní

Prášky při větším zánětu nepomáhají. Nejlepší je několik kostek ledu v igelitovém sáčku a utěrce nebo přímo speciální chladící vložky, které dáte do suchého šátku. Přikládejte na tvář asi 15 minut. Chlad utiší rozbouřené nervy kolem zubu a na chvíli budete mít vyhráno.

Co ještě pomůže?

  • Dvě kapky tea tree oleje rozetřete prstem na dáseň. Kdo si netroufá na silné aroma, připravte si sklenici vody s pěti kapkami. Bolavé místo proplachujte několikrát do hodiny.
  • Nateklé a podrážděné dásně utiší teplý sáček z černého čaje. Přiložte ho na tvář a nechte chvíli působit.
  • Kousek vaty namočte v mátovém či vanilkovém extraktu a přiložte na postižené místo. Za pět minut se dostaví úleva.

Náš tip: stomatologa.

Co zabírá na bolest zubů vám? Podělte se o zkušenosti v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Dá se rakovina vyhladovět?

Uklízíme po mazlíčcích: Zápach, chlupy i skvrny

5 tipů, jak si udržet pořádek v kabelce. Radí odbornice

Skrytý poklad naproti Národnímu divadlu. Interiér Akademie věd je impozantní | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama