reklama
 

5 tipů, jak si udržet pořádek v kabelce. Radí odbornice

Chaos v kabelce? Odbornice radí, jak si konečně udělat pořádek.

Foto: Thinkstock

Také věčně lovíte klíče od auta v kabelce mezi papírovými kapesníky, žvýkačkami, krémem na ruce a účtenkami z kavárny? Udělejte si konečně pořádek. "Váš život bude mnohem klidnější," tvrdí vizážistka a stylistka Petra Šestáková.

Když ráno ve stresu hledáte klíče od auta, zvyšujete jen tlak na sebe a asi těžko nastartujete pěkný den. Takových situací můžete zažít během dne nespočet. Není nic trapnějšího, než když vám v nevhodnou chvíli začne zvonit v kabelce mobil a vy ho prostě nemůžete najít. Většinou se objeví ve chvíli, kdy vás celá kancelář či tramvaj sleduje a vy jste rudá až na zádech. Vyhnout se takovým banálním, ale nepříjemným, situacím je poměrně snadné. Přinášíme pár tipů od odbornice na slovo vzaté. 

Zjistěte, jak žijete, a podle toho si kupte kabelky. Třeba dvě!

Jste na rodičovské dovolené a kočárek nepustíte z ruky? Nosíte na jednání spoustu "papírů" nebo taháte po práci z obchodu domů chleba a mléko?

"Pokud čekáte, že do pracovní tašky nacpete banány a jogurty pro rodinu, jste na nejlepší cestě zničit kabelku i své nervy," říká Petra. A dál doporučuje, abychom si pořídily nákupní tašku, nejlépe z kvalitní látky, do níž vše potřebné naskládáme.

Doporučujeme: 3 vychytávky do kabelky, které vám usnadní život

Dvě tašky jsou ideální pro maminky s kočárky. Jedna na kočár a druhá malá cross-body na důležité drobnosti, peníze a mobil. Zejména v MHD nebo na hřišti to velmi oceníte. 

A ženy v "pracovním procesu"? "Ty si musí říct, co potřebují nosit. Dneska jsou i počítače velmi malé, ale dokumenty A4 zatím nikdo nezmenšil. Rozhodněte se, zda pro vás bude ideální řešení malá a velká, nebo jedna větší na všechno," poukazuje Petra.

Pořiďte si organizér

Koupíte ho ve vybraných obchodech. Usnadní vám překládání věcí z jedné tašky do druhé, pokud je často střídáte, a udrží ve věcech základní a zároveň velmi ulevující pořádek.

"Organizér používám, je to skvělá věc. Do kabelky, která se mi ráno hodí k oblečení, dám celý organizér a dohodím jen větší kousky, které ten den potřebuji - deštník, desky, kosmetická taška," říká Petra.

Jednou taštičkou nic nezkazíte, ale když si pořídíte dvě, budete nadšené, jak se ve věcech vyznáte. Do menší si dejte drobnosti na líčení, zbytek potřebných věcí se vejde do větší. Klidně si pořiďte další na žvýkačky, léky, náplasti nebo sluchátka.

Pro lepší přehled nesmí chybět v kabelce:

  • menší taštička s make-upem
  • větší taštička na deodorant, lak na vlasy, vlhké ubrousky, parfém, tampony
  • KPZ - krabička poslední záchrany (Stačí kovová krabička od bonbonů, kam si uložíte náplast na puchýř, léky na bolest či alergii)
  • pouzdro na brýle
  • třetí organizér na "nekosmetické" drobnosti

Jednejte vědomě, žijte v přítomnosti

Můžete to brát jako cvičení v seberozvoji. Když si dáváte věci do kabely, dělejte to vědomě. Zejména ráno je to někdy úkol těžký i pro zenového mistra. Efekt? Budete jistě vědět, kde co máte. To, že vše následně rychle najdete, posílí vaše sebevědomí a klid, když na schůzce či poradě sáhnete přesně po věci, kterou potřebujete. 

Dávejte věci na stejné místo 

"Ukládání jednotlivostí do stejných kapsiček či na stejné místo je základ," říká Petra Šestáková. I když měníte tašky, můžete si v ukládání jednotlivých drobností udělat systém. Základem je do jedné kapsičky umístit mobil a do další klíče.

V případě, že kapsičky nemáte, na věci, na které nepoužíváte organizér, můžete umístit větší přívěsek, který vám usnadní hledání např. mobilního telefonu. 

Uklízejte, pečujte, opravujte

Některé ženy každý den všechny věci vyndají a druhý den je dají do jiné, protože často střídají look. Je to ideální řešení pro udržení pořádku. "Pokud kabelku neměníte, udělejte si v ní jednou za týden větší úklid," doporučuje Petra. 

Náš tip: Tajemství dámské kabelky. Prozradily jste nám, že...

O své tašky pečujte, zašívejte všechny roztržené podšívky, horší škody noste k brašnáři. "Všechny svoje přírůstky hned ošetřuji univerzální impregnací," říká Petra. Koupíte-li si tašku za 500 korun, počítejte, že vám vydrží rok. "Denní nošení zvládnou několik let jen opravdu luxusní kousky kolem patnácti tisíc. Pokud máte možnost, proč si na jednu takovou nenašetřit? Vydrží opravdu skoro všechno, takové kabelky jsou jinak šité, nebudou se vám nikde ošoupávat, olupovat, jsou z kvalitních materiálů," doporučuje Petra.

Pokud kabelku nenosíte, uchovávejte ji v prachovém pytli a vycpěte ji pevnějšími igelitkami, aby neztratila tvar.

Kolik máte kabelek vy? Napište nám v diskuzi pod článkem.

zdroj: petrasestakova.cz

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Video: 16 šíleností, které se mohou stát i na vaší svatbě

Sex je nezajímá + další lži o ženách po přechodu

Kája Saudek: Ze života kreslíře nahých ženKrásná a chlupatá. Brenna byla posedlá odstraňováním chloupků, dnes se jimi chlubí | Video: Instagram/Brenna Pennly
reklama
reklama
reklama