reklama

Jak se zbavit bolesti hlavy už za 5 minut

Shon, spěch, stres. Tři velká "S" a hlava bolí jako střep. Jak fungovat dál?

Foto: Žena

Shon, spěch, stres. Tři velká "S" stačí, aby nás rozbolela hlava jako střep. Jenže musíme fungovat dál! Jak se bolesti co nejrychleji zbavit? Sledujte!

Jasné je, že babské rady nepomohou při migréně. Ale na "obyčejnou" bolest  zabírají. Zkuste naše tipy: jeden nebo víc, případně všechny dohromady.

Voda a citrón

Určitě víte, že velmi častou příčinou bolení hlavy je nedostatek tekutin. Ten může nastat i tehdy, kdy jste pili dost, ale zároveň vaše tělo odbourává některé látky a nestačí je vyplavovat. Proto se napijte ještě víc - ideálně studené vody bez bublinek, zato třeba s pár kapkami citronu. Ten, i když se sám kyselý, dokáže "zásadovat" organismus, který se pak snáze zbaví nežádoucích metabolitů.

Vodu využijete i v podobě studeného obkladu (na čelo nebo do týla, pokud se nebojíte o účes)  nebo důkladným omytím celého obličeje i s očima. Opravdu osvěží a uleví.

Odblokujte svaly a přidejte kyslík

Uvolněte se, prosím. Jednak si dopřejete pár minut blahodárného oddechu a jednak si uvolníte svalstvo šíje a krku, jehož křečovité stažení bývá velmi častým důvodem těchto bolestí.  K tomu přidejte i jemnou krouživou  masáž spánků a krku. A zavřete oči, i ty jsou unavené a přispívají k nepohodě a bolesti.

Doporučujeme: Uříznout hlavu a zase přišít: Je to možné?

A teď se budete divit: úlevu často přinese i uvolnění zatnutých žvýkacích svalů a čelistních kloubů, jak to nevědomky děláme při stresu a nervozitě. Pokud k takovému uvolnění přidáte ještě pár litrů kyslíku z čerstvého vzduchu, určitě vám bude lépe. Dýchejte zhluboka, klidně a pravidelně. Mobil přitom nechte vypnutý a vzdalte se od něj.

Stačí správně zmáčknout

Akupresuru můžete zvládnout také sami. Někomu pomáhá stlačování spánků (třeba při výše zmíněné masáži), ale účinnější jsou jiná místa. První z nich leží na kosti mezi obočím v prohlubni, kde končí nos. Když je stlačíte ukazováčkem, aktivuje se hypofýza a začne produkovat endorfiny, které tlumí více druhů bolesti, nejen hlavy.

Náš tip: Aby hlava nebolela: Tipy na nejlepší cviky a techniky

Dalším aktivním bodem je spojnice (rýha) mezi horním rtem a okrajem nosu. Mačkejte to správné místo - napoví vám vlastní pocity, jen jim musíte naslouchat.

Další bod s hlavou nesouvisí jen zdánlivě - ve skutečnosti je spojují energetické dráhy. Jde o kožní řasu na ruce mezi palcem a ukazováčkem

Udělejte "vrbu"

Není se co divit, že vás bolí hlava, když je celý svět postavený na hlavu. Vraťte mu to tím, že se na hlavu postavíte také. Ne, to není vtip. Tuto metodu prověřili jogíni a používají ji i proti rýmě. Má to svoji logiku: hlava se více prokrví a nedovolí mikrobům působit na sliznice svými toxiny.

Při odbourávání bolesti hlavy jde také o prokrvení. Cévy se roztáhnou a bolest, způsobená nedokrvením, brzy zmizí.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Chronické bolesti hlavy: Poznejte nejčastější příčiny!

Jsou ryby opravdu tak zdravé? Pozor na alergie i otravu

Omlazení vagíny: Lepší pružnost i vzhled. Podívejte se

"Ti lidé nechápou, o co jde." Filozof Kroupa varuje před ukrajinskou kapitulací | Video: Tým Spotlight
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama