reklama

Jak na bradavice? Pomůže ananas, světlo a banán!

Bradavice dokážou člověka pěkně potrápit. Podívejte se, jak se jich zbavit! Pomoci může i ananas!

Bradavice nás umí pořádně potrápit. Objeví se prakticky kdekoliv na těle. Existuje celá řada osvědčených domácích způsobů od vlaštovičníku až po česnek. Když to nejde jinak, přijde na řadu chirurgie nebo chemie.

Není tajemstvím, že se jedná o virovou infekci, kterou má na svědomí papilomavir HPV. Stačí drobné poranění kůže a může napadnout prakticky kohokoliv.

Domácí lékař

Jistě jste slyšeli, že na bradavice funguje řada věcí, které běžně objevíte v kuchyni nebo na louce. Vyzkoušet můžete například:

  1. Česnek patří mezi nejosvědčenější léčbu. Nijak příjemně nevoní, ale v přírodním lékařství si našel své čestné místo. Z očištěného stroužku si ukrojte silnější plátek a asi na 5 minut ho přiložte na bradavici. Pokud nemáte citlivou kůži, plátek nechte na místě klidně až 4 hodiny. Bradavice odpadne hned po prvním obkladu nebo celý proces opakujte znovu.
  2. Vlaštovičník je v těsném závěsu za česnekem. Rostlinu se žlutými kvítky najdete na mezích a polích. Zázračná je právě žlutá šťáva z jejího stonku. Kůže začne hnědnout a bradavice vypadne i s kořínky.
  3. Málokdo ví, že i banán je statečným bojovníkem s kožními problémy. Stačí malý kousek přiložit na bradavici, aby žlutá strana byla vidět, slupku připevněte lepenkou a nechte přes noc. Po 12 hodinách vyměňte za čerstvý obklad a opakujte do té doby, až bradavice zmizí.
  4. Blahodárné a léčivé účinky má i Tea tree olejíček. Stačí pár kapek na vatu, přiložit a připevnit náplastí. Vyměňujte každých 6 hodin a do týdne puchýřky zmizí.
  5. Nejen při hubnutí, ale i na nechtěné virové infekce působí ananas výborně. Připravte si šťávu a po dobu 5 dní si místo potírejte každý den. Během několika dní máte pokoj.

Kyselina versus Fotodynamická léčba

Klasická medicína nabízí hned několik možností:

  • aplikace kyselin (salicylová, podofyln): Po léčbě mohou zůstat jizvy.
  • vypálení tekutým dusíkem: Extrémně nízkým chladem se vypálí a nezůstanou žádné stopy.

V každém případě se vyplatí navštívit kožního lékaře. Medicína jde velmi rychle dopředu. Mezi nejnovější způsob odstranění, patří fotodynamická léčba. Na bradavice se nanese speciální fotosenzibilní látka v podobě krému, ta se vsákne do podkoží, potom lékař místo osvítí intenzivním pulzním světlem a dojde v ní k destruktivní reakci. Zdravá tkáň zůstane nepoškozená. Jedinou nevýhodou je, že zákrok není hrazený pojišťovnou. Cena zákroku závisí na rozsahu počtu opakování, v řádu několika stokorun.

Čtěte také: Bradavice: Mladší sestra rakoviny

Zajděte si do lékárny

Nechcete-li používat domácí medicínu nebo navštívit kožního lékaře, zajděte si do lékárny, kde vám většinou nabídnou volně prodejné přípravky: Bradavičník Wartner (550 Kč), Remasan (590 Kč), nebo Duofilm (150 Kč). Odstraňování je poněkud zdlouhavější, ale při menších případech se vám podaří odstranit nechtěnou virovou ozdobu už za pár týdnů.

Vhodná prevence

Odborníci se shodují, že se nákaze dá předejít. Je třeba nechodit naboso, zamezit kontaktu s nemocnými lidmi a střídat oblečení. Neméně důležitá je také pravidelná desinfekce obuvi a punčoch. A co by mohlo ještě pomoci? Pečlivé dodržování čistoty a hygieny ve společných prostorách. (bazény, sauny, koupelny)

Lidé, kterým se bradavice opakovaně vracejí, by si měli nechat vyšetřit imunitní systém. Často bývá příčinou toho, proč se toto nepříjemné onemocnění neustále vrací.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Holení na intimních místech způsobuje bradavice

5 jídel pro snazší letní hubnutí

Milostné hry pro dospělé: Kněžna a její kočí

 

Univerzita v USA otevřela obor jen pro něj: Musel jsem je přemluvit a sehnat milion | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama