reklama
 

Dárek pro kuřáky: Elektronická cigareta

Elektronická cigareta je dobrým způsobem, jak přestat kouřit

Přemýšlíte o dárku k Vánocům pro kuřáka? Zkuste elektronickou cigaretu. Kromě peněz šetří i zdraví, kdy se při kouření nespalují škodliviny. Vhodný způsob, jak přestat kouřit.

Jde o alternativu ke klasické cigaretě s mnoha výhodami. Kouří se pouze nikotin. Dehet, oxid uhelnatý a škodlivé látky nejsou přítomné. Jedna náplň odpovídá zhruba dvaceti cigaretám. Pří průměrné spotřebě krabičky denně se investice do elektronické vrátí už za měsíc. U této cigarety nehrozí riziko pasivního kouření. Je neškodná okolnímu prostředí a zamezuje vzniku požáru.

Skládá se z baterie, což je hlavní část cigarety, ve které je umístěný mikroprocesor, který řídí chod cigarety. Dále se v ní ukrývá atomizér, což je prostřední část, která zajišťuje změnu skupenství v cartridgi z kapelného na plynné. Cartridge je poslední součástkou, která tvoří náustek a uvnitř má náplň. Při potáhnutí z cigarety se aktivuje atomizér. Ten se zahřeje a přemění kapalnou náplň v cartridgi na plynnou, která se následně vdechne.

Základní sada stojí od osmi set do třinácti set korun. V balení je jeden kus cigarety, náhradní baterie, nabíječka včetně napájecího kabelu a šest kusů cartridgí. Náhradní baterie se dají dokoupit za necelé dvě stovky. Atomizér seženeme za sto devadesát korun a náplně s různými příchutěmi za patnáct korun jednu. Stejně tak, jak si volíme příchutě, můžeme se rozhodnout o množství nikotinu, kdy se prodává High s obsahem 16mg nikotinu až po None, kde žádný nenajdeme.  

Na trhu jsou kromě cigaret k dostání ještě elektronické doutníky za tisíc korun, nebo elektronické dýmky za tisíc pět set korun.

 

Vloupání na přehlídkové molo. Pařížskou komičku vykázala až Gigi Hadid | Video: Reuters/AP
reklama
reklama
reklama