reklama

Čistit zuby dvakrát denně nestačí. Co dalšího je třeba?

Co dalšího kromě čištění je třeba dělat v rámci správné péče o zuby?

Foto: Isifa / Thinkstock

Za stav našich zubů si můžeme především sami. A protože to, jestli máme zuby zdravé nebo nemocné, se odráží na našem celkovém zdraví, měli bychom o ně pečovat s mnohem větším důrazem. Čistit si zuby dvakrát denně je proto sice správné, ale nikoli dostatečné.

Představte si, že například parodontóza zvyšuje pravděpodobnost infarktu. Špatná péče o zuby v těhotenství zase může negativně ovlivnit vývoj miminka, nebo způsobit předčasný porod.

To ale nejsou jediné důvody, proč je důležité se o zuby dobře starat a dělat něco víc, než je jen dvakrát denně čistit. Mimochodem, na dentální hygienu by měly pravidelně chodit i děti.

V následujícím videu dozvíte proč, zjistíte podrobnosti o tom, jak důkladná péče o zuby vypadá, ale získáte i několik rad, jak přesvědčit dítě, že je třeba si zuby čistit, a jak ho naučit, aby to dělalo správně. A jaké jsou vlastně nejčastější chyby při čištění zubů?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jak vzniká homosexualita? Jen v genech to není

Co proti křečím? Zkuste akupresuru, čokoládu i vodu

Jak se zbavit bolesti zubů za 5 minut

Po pádu na lyžích ochrnula: Když jsem zase pohnula prsty, plakala jsem, říká Štěrbová | Video: Daniela Písařovicová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama