reklama

Černá káva - škodí, nebo ne? Docent Kohout on-line

Dáte si kávu? Šálek s voňavou tmavou tekutinou uklidní, potěší a zahřeje. Dokonce tak, že ji někteří považují za drogu, na niž je možné si vypěstovat závislost! Ptejte se on-line, zda káva pomáhá či škodí právě vám!  

Foto: Aktuálně.cz, Profimedia.cz

Dáte si kávu? Šálek s voňavou tmavou tekutinou uklidní, potěší a zahřeje. Dokonce tak, že ji někteří považují za drogu, na niž je možné si vypěstovat závislost! Škodí, nebo poomáhá? Ptejte se!

Zatímco jedni kávu zatracují  a jsou přesvědčeni, že škodí na srdce, na tlak i na žaludek, druzí vyzdvihují její benefity včetně pozitivního vlivu na léčbu mnoha nemocí.

Ptejte se online!

Jak je tomu doopravdy? Například u cukrovky - škodí nebo pomáhá? Kolik šálků denně je bezpečná hranice? Kdo by měl kávu pít ze zdravotních důvodů a komu by naopak mohla uškodit, na to bude odpovídat MUDr. Pavel Kohout z pražského IKEMu.

Hostem naší redakce bude v úterý 31. ledna 20. října, kdy bude  od 14.30 hodin zhruba 60 minut odpovídat na vaše dotazy. Ty však můžete začít posílat už nyní - ale POZOR! Prosím, podívejte se vždy - pomocí tlačítka "Všechny položené dotazy" dole pod článkem -, zda se na stejný či podobný problém jako vy neptal už některý jiný čtenář před vámi. Při velkém množství položených otázek se totiž může stát, že naši odborníci "nestíhají" a z dotazů si vybírají.

Náš expert

Doc. MUDr. Pavel Kohout, PhD., gastroenterolog a nutricionista

 Od roku 2002 je vedoucím metabolické JIP II. interní kliniky a Centra výživy Fakultní Thomayerovy nemocnice v Praze. Zabývá se gastroenterologií, idiopatickými střevními záněty, celiakií, ovlivněním střevní mikroflóry. Je předním tuzemským nutricionistou - zabývá se léčebnou výživou včetně domácí umělé výživy, aplikací perkutánní endoskopické gastrostomie. Kromě svých lékařských činností také učí na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy a zabývá se výzkumem střevní propustnosti, idiopatických střevních zánětů a aplikací umělé výživy. Je také odborným garantem Institutu Kávy

Bojíme se dělat v angličtině chyby. Z ministrů mi bylo smutno, říká učitel Broňa | Video: Daniela Písařovicová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama