reklama

Kosmetická společnost Mary Kay Cosmetics byla založena dne 13. září 1963 v Dallasu v amereickém Texasu Mary Kay Ashovou, která do firmy vložila své celoživotní úspory ve výši pět tisíc dolarů. Přípravky značky Mary Kay se prodávají ve více než 35 zemích světa a počet nezávislých kosmetických poradkyň na celém světě převyšuje dva miliony. Produkty skrze katalog prodávají poradkyně a poradci, kteří z prodeje mají provizi.

Mary Kay ve světě

Produktová řada společnosti Mary Kay zahrnuje přípravky tříděné do pěti kategorií: péče o pleť, dekorativní kosmetika, péče o tělo, vůně a ochrana před sluncem. Mary Kay vyvíjí, testuje a vyrábí většinu svých přípravků dle přísných standardů špičkové kvality pomocí nejmodernějšího vybavení. Každoročně investuje společnost Mary Kay miliony dolarů a uskuteční přes 300 tisíc testů, aby byla zajištěna žádoucí kvalita.

V roce 1971 vstoupila Mary Kay v Austrálii na první mezinárodní trh. Mezi poslední trhy, na které vstoupila patří Indie v roce 2007, Singapur v roce 2009 a Arménie v roce 2010. Nejvýznamnější mezinárodní trhy má Mary Kay ve Spojených státech, v Číně, Rusku a Mexiku. První evropskou zemí, kam Mary Kay vstoupila, bylo Německo v roce 1986 a naposledy Mary Kay otevřela trh v roce 2011 v Litvě. Ruský trh Mary Kay je jedním ze třech největších mezinárodních trhů společnosti. Do Česka vstoupila Mary Kay v roce 1997, na Slovensku o čtyři roky později.

Netestováno na zvířatech

Společnost Mary Kay nepodporuje testování na zvířatech. Zavázala ke zrušení testování zvířatech a je pevným zastáncem využití alternativních metod testování bezpečnosti přísad a přípravků. Ve spolupráci s celosvětovými regulačními úřady, které jsou zodpovědné za bezpečnost kosmetických přípravků, a také ve spolupráci s ochránci zvířat a s vědci v oblasti alternativních testovacích metod usiluje Mary Kay o celosvětové přijetí těchto nových postupů.

Záruka spokojenosti

Výzkumníci společnosti Mary Kay pravidelně spolupracují s nezávislými kožními lékaři a dalšími lékařskými specialisty z celého světa. Mary Kay si stojí za svými přípravky prodávanými nezávislými kosmetickými poradkyněmi. Pokud z jakéhokoli důvodu není zákaznice spokojena s některým z přípravků Mary Kay, bude jí tento přípravek bezplatně vyměněn za jiný, popř. jí bude celá částka vyplacena zpět poté, co přípravek vrátí své kosmetické poradkyni. Pokud by tato poradkyně již nepracovala pro společnost, předá zákaznice přípravek zaměstnancům společnosti spolu s dokladem o nákupu.

Související články

reklama
reklama
reklama