Botoxem proti migréně? Proč ne!
Kupujete mnoho krémů proti vráskám, nebo se chystáte na lifting obličeje? Zkuste botox, zažene i migrénu!
Krásný obličej bez vrásek chce mít dnes každý. Pokud se chystáte na aplikaci botoxu, nezapomínejte na negativní účinky. Máme pro vás pár užitečných rad o botoxové proceduře.
Každá žena chce mít krásnou a svěží pleť co nejdéle. Pokud kosmetické krémy proti vráskám nepomáhají, přichází na řadu lifting obličeje nebo aplikace botoxové kůry. Stojí opravdu zato, provětrat si kvůli botulotoxinu peněženky? Víme víc!
Co si představit pod pojmem botox?
Botulotoxin je ve své podstatě jedovatá látka, která produkuje bakterie Clostridium botulinum. Tento toxin přerušuje spojení mezi svalem a nervem, tím zabraňuje svalům, aby se smršťovaly. Povrch kůže se díky tomu vyrovnává a vrásky mizí. V České republice se nejčastěji setkáme s přípravky Dysport a Botox.
Krásný úsměv nebo nepřirozený klaun?
Krásný vypnutý obličej láká mnoho žen pokročilejšího věku. Nesmíme ovšem zapomenout, že jako každá kosmetická procedura, má i botox své negativní účinky. Jsou známé informace, že botox vrásky vyhladí, ale společně s nimi zmizí přirozená mimika obličeje. Určitě je velmi dobré se poradit s profesionály.
Důležité jsou pravidelné intervaly
Aplikace se provádí většinou ve čtyřměsíčních intervalech. Pomocí tenké injekční jehly se látka vpichuje do požadovaných partií obličeje. Kvůli bolestivosti zákroku se partie mírně znecitlivují speciálním krémem. Celkové ošetření trvá 30 minut a výsledný efekt se dostaví po dvou až sedmi dnech.
Botox? Ne, děkuji!
Vyhlazování vrásek pomocí botulotoxinové injekce nemůže podstupovat kdokoliv. Vyhnout se aplikaci musíte v případě přecitlivění na některou složku přípravku, při svalových poruchách, léčbě některým druhem antibiotik, při krvácivých stavech, v těhotenství a během kojení. Toto jsou situace, kdy se botox zcela zakazuje.
Za krásu se musí platit!
Nejde o příliš levnou záležitost. Cena se určuje podle zvoleného přípravku. Dysport je o dost dražší, ale s příznivějším účinkem. Dále záleží na počtu vpichů. Vyhlazení vrásek tak vyjde v průměru na 4 až 5 tisíc. Celý obličej se pohybuje kolem 15 až 30 tisíc. Záleží, zda do kosmetického ošetření chceme zahrnout i krk a dekolt.
Potíte se? Zajděte si na botox
Abychom nemluvili jen o záporných vlastnostech. Botox je výbornou prevenci proti nadměrnému pocení. Pokud vás nebaví odporné koláče potu v podpaží, určitě zkuste aplikaci botoxu. Vpichuje se do podpaží a cena je kolem 9 až 12 tisíc korun, záleží opět na zvoleném přípravku a počtu vpichů. Jsou ovšem případy, kdy tato metoda proti pocení nezabrala.
Botoxem proti migréně
V roce 2010 byl ve Velké Británii botox schválený jako lék pro preventivní léčbu chronické migrény. S tímto tvrzením nesouhlasí Národní ústav pro zdraví NICE, který provádí další rozsáhlé testy. Výsledky by měly být znát tento rok. Botox by se pro tyto účely měl aplikovat do nejméně 32 míst na hlavě a krku. To vše po dobu 12 dní.
Hypotézou je, že by měl uvolnit svaly a přerušit signál bolesti. K tomuto závěru došli při studování na 688 dospělých lidech. Současně bylo pozorováno 696 lidí, kteří dostali placebo. Výsledky ukázaly značné zlepšení u lidí, kteří dostali botox. Jde o velmi drahou proceduru, která v britských podmínkách vychází na 350 liber. V České republice si budeme na tento zázrak ještě nějakou dobu počkat.