reklama

Zatočte s celulitidou! Vydejte se s námi do boje

Trápí vás celulitida? Sezóna kraťasů, sukní a plavek se blíží, bojujte s námi proti ní!

Foto: Profimedia.cz

Nerady nosíte sukně a kraťasy, protože váš zadeček a stehna hyzdí celulitida? Plavková sezóna se blíží. Vydejte se s námi do boje proti celulitidě.

Celulitidu způsobuje stres, některé silové sporty, špatná strava a nedostatek vody. Jedním z negativních vlivů může být i hormonální antikoncepce. Genetika nebo nevhodný životní styl? Máme pro vás pár tipů, jak si poradit s celulitidou!

Souboj s metabolismem je vždy těžký!

Než začnete léčit celulitidu, je třeba zjistit, zda jde o genetický problém. V případě dědičného pomalého metabolismu, musíme ze stravy nejprve vyloučit sůl, která zadržuje vodu v těle. Lymfoterapeutky se shodují na tom, že povrchový systém ovlivňují hormony, proto je dobré požadovat jinou ochranu, nebo prášky s nízkým obsahem hormonů.

Estrogen zhoršuje stav žilních stěn a povoluje vazivo. Způsobuje zátěž lymfatického systému, zadržujeme vodu ve tkáních a podporujeme ukládání tuku.

Stres způsobuje vrásky i celulitidu!

Spouštěčem zažívacích problémů je hlavně stres. Tělo se toxikuje a látky se hromadí v podkoží, což vytvoří celulitidu. Velký vliv na tvorbu má rychlý způsob života, hlavně nesprávné stravování ve fastfoodech. Díky špatnému životnímu stylu trpí pomerančovou kůží 88 procent žen. Výjimku netvoří ani dívky v mladém věku.

Rozmazlujte své tělo

Na trhu je plno krémů a gelů, které působí proti celulitidě. Některé fungují více, jiné méně. Je třeba jednotlivé přípravky vyzkoušet. Všeobecně ovšem platí, že lepšího účinku dosáhneme se zahřívacími gely nebo pomocí lymfatických masáží.

Při zábalech a masážích působí tlak na tukové polštářky v oblasti boků, stehen a hýždí. U žen s nadváhou se používají přístrojové ošetření, ale i tak se nejprve musí uzliny uvolnit ručně. Při špatném přístrojovém ošetření mohou vznikat modřiny. Po příjemné masáži si dopřejte regenerační proces v infrasauně.

Jezte ananas a kupte si kolo!

K lymfatickým masážím musíme velmi pečlivě dodávat dostatek tekutin, vybrat vhodný sport a pestrou stravu. Výborné jsou citrusové plody, ananas, gumoví medvídci a hroznové víno s jadýrky, ze kterých se vyrábí tabletky proti odstranění celulitidy.

Pro udržení pevné kůže je ideální šlapat na kole. Cyklistika podporuje lymfatický systém. Stejné blahodárné účinky má plavání, které můžeme kombinovat s přešlapáváním na dně bazénu. Tlak vody přirozeně tlačí a kůže může volně dýchat. Vyhýbat bychom se měli posilování. Odborníci nedoporučují sporty s tvrdým doskokem jako je třeba volejbal, squash nebo tenis. Při sportování bychom neměli zapomínat ani na kompresní prádlo, které žilní zátěž sníží, a dostatek tekutin.

 

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama