reklama

7 důvodů, proč se hýbat: Sex k nim rozhodně patří!

Už se k vám doneslo, že byl vynalezen zázračný lék? Zabírá na mnoho nemocí těla i duše. a je úplně zadarmo. Jmenuje se - pohyb!

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Thinkstock

Už se k vám doneslo, že byl vynalezen zázračný lék? Zabírá na mnoho nemocí těla i duše, a je úplně zadarmo. Jmenuje se - pohyb.

Chce od vás jediné: vybrat si ten správný. Dřív, než začnete nakupovat speciální výstroj a výzbroj a plánovat hodiny v posilovně, si ale vzpomeňte, že nejlepším způsobem pohybu a cvičení je chůze.

Nejlepší pohyb na světě

Je pro tělo přirozená, můžete si ji dávkovat podle vlastních možností, přináší lepší pohled na svět, než při uzavření ve fitku,  a  především - je účinná i na hubnutí.

Ujít čtyři kilometry denně má stejné účinky jako dvanáctikilometrový běh. Při chůzi si bere tělo nejvíce tuků ze všech sportů - celých 60 %, při běhu pouze 20 %.

Doporučujeme: Téma: Pohyb

Po čtyřech kilometrech chůze tak spálíte stejné množství tuků, jako 12 km běhu. Vzhle

dem k spotřebě tuků je nejvhodnější pro hubnutí: výrazněji se to projeví při šesti kilometrech chůze denně. Víc už ale často vede k opaku, takže pozor na to. 

Ale ať už si vyberete jakýkoliv druh cvičení, určitě vám přinese těchto sedm výhod - nejméně! Třeba přijdete ještě na nějaké další.:

Zlepšuje náladu 

Po dni plném stresu si potřebujete pročistit hlavu? Cvičení nebo svěží 30 minutová procházka vám pomůže se uklidnit.

Cvičení v mozku stimuluje vylučování nejrůznějších chemických sloučenin. Nejznámější z nich jsou endorfiny, které známe pod názvem hormony štěstí. Způsobí, že se budete cítit šťastnější a uvolněnější, než když jste přišli vyčerpaní z práce. Pravidelné cvičení se zcela jistě také podepíše na vašem vzhledu a atraktivitě, což posílí vaši sebedůvěru.

Funguje jako prevence

Máte obavy z kardiovaskulárních onemocnění? Doufáte, že se vyhnete osteoporóze? Sport může být řešení.

Pravidelné cvičení působí jako prevence proti vysokému krevnímu tlaku, cukrovce druhého typu, osteoporóze a určitým typům rakoviny. Upraví se také hladina cholesterolu v krvi.

Pomáhá zhubnout a udržet si váhu

Když cvičíte, spalujete kalorie. Čím intenzivněji cvičíte, tím více kalorií spalujete a je jednodušší udržet svou váhu pod kontrolou. Není přímo třeba si vyhrazovat hodiny na cvičení. Jde také o to, jak se během dne chováte.

Náš tip: Cvičte správně: Pohyb vybírejte podle horoskopu

Místo výtahu raději jděte po schodech. Během přestávky na oběd se jděte projít. Při televizních reklamách dělejte dřepy. Nebo ještě lépe, vypněte televizi a jděte se na chvíli proběhnout. Jednoúčelová cvičení jsou skvělá, ale i ostatní věci, které děláte během dne, vám  pomáhají spalovat kalorie.

Posiluje srdce a plíce

Zadýcháte se už po pár schodech? Pravidelné cvičení pomůže znovu dýchat jako za mlada.

Fyzická aktivita vyžaduje zvýšený přísun kyslíku a dalších živin do tkání. To klade vyšší požadavek na celý kardiovaskulární a dýchací systém. Díky pravidelné zátěži tak bude pracovat lépe a efektivněji a budete mít více energie na věci, které máte rádi.

Zlepšuje spánek

Máte potíže s usínáním? Během noci se neustále převalujete a ráno se necítíte dostatečně odpočatí? I zde pomůže trocha pohybu.

Kvalitní spánek zlepšuje koncentraci, produktivitu a náladu. Po pravidelném cvičení budete usínat rychleji a spánek bude hlubší. Pokud máte problémy s usínáním, doporučuje se cvičení načasovat pět až šest hodin před tím, než jdete spát.

Vrací jiskru sexuálnímu životu

Cvičení zlepšuje krevní cirkulaci, což má pozitivní efekt na uspokojení při sexu. Navíc muži, kteří pravidelně sportují, mají oproti těm ostatním méně často problémy s erekcí, což platí zvláště s přibývajícím věkem.

Bude vás bavit

Přemýšlíte, co budete dělat o víkendu? Hledáte činnost, která by stmelila celou vaši rodinu? Zkuste výlety a sport.

Cvičení by nemělo být otročinou. Zapište se se svým partnerem na lekce tance. Zvolte si nějakou příjemnou trasu na kolo. Pořádejte se svými kamarády fotbalové zápasy. Zkrátka si zvolte takovou činnost, která vám zpříjemní život a rozšíří obzory a pusťte se do toho. Jestli vás nějaká aktivita přestala bavit, zkuste jinou.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Trpíte zácpou? 10 tipů, jak se jí zbavit

Hubnutí může vést k vážné psychické poruše

Jak se poprat s větry a nadýmáním? 

Prokop: Lidí, kteří nechtějí žádná opatření, je málo. Roušky jich odmítá pár procent | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama