reklama

Společnost Swarovski je na trhu známá jako výrobce broušeného skla. Dnes si této značky můžeme koupit elegantní skleničky, třpytivé šperky. Majitele iPhonů zase potěší obaly s přízdobou z kamenů Swarovski. Dá se říci, že ať se podíváme do jakéhokoliv sortimentu, najdeme minimálně jeden kus se zvláštně broušeným kamenem značky Swarovski.

Letošní vánoce se na stromku mohou třpytit ozdoby této značky, která představuje vkus a eleganci. Dokonce i v sérii hraček se může ukrývat tento blyštivý kamínek. Pokud si rádi kupujeme oblečení, najdeme i v tomto odvětví kusy, které mají přízdobu se štítkem Swarovski.

Vánoční kolekce Swarovski

Každý rok vytváří společnost kolekci třpytivých dárků a dekorací. Už dvacet let je možné zakoupit vánoční dekoraci v podobě hvězdy Christmas Ornament, Annual Edition. Jde o moderní provedení s výjimečným třpytem. Pro tento rok jsou v nabídce křišťálové kuličky Crystal Mesh. Detailů si můžeme všimnout u náhrdelníku, přívěsku, náušnice, broži, náramku a prstenu z kolekce Pleasure. Náhrdelník je zdobený šesticípými hvězdami, které jsou po celé ploše posázené křišťály. Ve vykrojeném středu je umístěný velký křišťál.

Další novinkou je dlouhý a krátký náhrdelník Pin Up. Jde o jemný řetízek, zdobený pěti kuličkami Crystal Mesh z čistého nebo zlatavého křišťálu. Kuličky jsou propojené černou stuhou se rhodiovaným zakončením. Poslední novinkou je kolekce Prime Time. Náhrdelník a náramek s povrchovou úpravou rhodium a křištály s výbrusem baguette.

Obojky pro psy

K dostání je i luxusní sada obojků pro pejsky posázená krystaly Swarovski. Pokud se rozhodneme udělat mazlíčkům radost, musíme počítat s výdaji kolem dvou tisíc korun. K dostání jsou různě barevné obojky, kdy jsou ve dvou nebo třech řadách sázené kameny po celém obvodu obojku.

Krystal

Jde o jedinečné krystaly, které mají zajímavý odraz světla. Každý má specifický brus a odráží veškeré světlo, které na něj působí. Krystaly jsou nabízené v mnoha barevných provedeních na kompletním sortimentu šperků. Samostatný šperk, který má krystal Swarovski, bývá vyrobený jiným výrobcem a je pouze krystaly dekorován.

Historie společnosti Swarovski

Začátky sahají do roku osmnáct set šedesát dva, kde se poblíž Jablonce nad Nisou narodil Daniel Swarovski, který se vyučil pasířem. Další zkušenosti získal ve Vídni, kde se přiučil u několika mistrů bižuterie. Poslední část inspirace byla na výstavě, kde potkal Františka Křížíka, který instaloval elektrické osvětlení. Pak už vyvíjí stroj na broušení šatonů poháněný elektrickou energií.

Samotná výroba začíná až v roce 1892. Swarovski se přesouvá do rakouského Wattens, poblíž Insbrucku. Díky vlastní vodní elektrárně získává levnou energii potřebnou k výrobě broušených kamenů. Od roku osmnáct set devadesát pět už se šperky a bižuterie vyváží do USA, Velké Británie a Německa.

Nyní Swarovski vyrábí široký sortiment kříšťálových komponentů Swarovski elements, kterou používají mnozí návrháři šperků a oděvů.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Související články

reklama
reklama
reklama