reklama

Genoklenoty - šperky jedinečné jako DNA

Spojení DNA a křišťálů Swarovski jako originální dárek

Foto: Žena

Jedinečnost osobnosti lze vystihnout originálním dárkem. A co může být osobnější než spojení jedinečnosti dané molekulou DNA a ruční práce klenotníka. Ojedinělý genetický profil se pojí s křišťály Swarovski a společně dávají vzniknout krásným a neobyčejným stříbrným šperkům.

Díky originálně zpracovanému specifického úseku DNA nebo shodných úseků DNA partnerů či sourozenců, se z genoklenotu stává netradiční dárek. Šperky jsou vyráběné v rozličných designových podobách ve tvaru šroubovice DNA, ať už se jedná o náramek nebo náhrdelník. Ten lze pořídit i v provedení paprsků. Mezi nabízené šperky patří i čipy složené ze čtyř destiček obdélníkovitého tvaru posázených křišťály Swarovski libovolné barvy. S touto unikátní technologií se po dlouhém zkoumání českých vědců představuje firma Genomac.

Informace pro vytvoření šperku se získávají díky analýze slin. Jejich hodnoty se převedou do podoby čárkového kódu a ten určí výsledný tvar šperku.

„Jedinečnost šperku spočívá v tom, že je pro jeho výrobu použita ta část DNA informace, která je neopakovatelná... Porovnáním šperků dvou osob potom můžeme nalézat společné vlohy nebo podobnosti v původu," říká Marek Minárik, generální ředitel a druhý ze zakladatelů společnosti Genomac.

Cena klenotu závisí na náročnosti zpracování a materiálu od 5 940 do 18 600 korun.

Klaus: Bát se covidu je srabácké, žijeme v bláznivé době, bojíme se víc lidí než virů | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama