reklama

Manikúra

Hezky upravené nehty máme nejen pro svůj dobrý pocit, ale jsou součástí naší vizáže. Manikúra patří ke kosmetickým procedurám, které se na ruce zaměřují. Jde o ošetření kůže a nehtů.

Při manikúře dochází k čištění nehtů a jejich tvarování. Dalším krokem je úprava kůže okolo nehtů. Musí se odstranit staré zbytky. Provádíme ji z kosmetického, ale i lékařského důvodu. Neošetřené ruce mohou napadnout plísně nebo infekce. Běžným problémem je projev stárnutí a lámání nehtů.

Manikúra a její procedury

Základem je ošetření přírodního nehtu, ale patří do ní i jiné moderní procedury.

P-shine

Jde o metodu, jejíž výsledkem jsou přirozeně působící nehty. Název pochází z Japonska, kde tuto metodu používaly gejši. Nehty měly vždy lesklé a krásné, aniž by používaly jakékoliv laky.

Nejprve se musí důkladně umýt ruce. Pak následuje klasická manikúra, což obnáší úpravu délky a tvaru nehtů a zastřižení kůžičky. Další krok je použití trošku drsnějšího pilníčku.

Nehty se odmastí speciálním odmašťovačem. Na konec se nanese na nehet pomocí leštítka s jelenicovým povrchem včelí vosk s mateří kašičkou a nehet uhladí. P-Shine manikúra nehty zároveň vyživuje, zpevňuje, prokrvuje a podporuje je v růstu.

Francouzská manikúra

Nejprve se nalepí speciální šablony, které oddělí špičku nehtů od jejich zbytku. Dále se konce natřou bílým lakem. Dnes už se provádí i barevné varianty. Po zaschnutí špiček se šablony odlepí a zbytek nehtů se nalakuje jemnými odstíny růžové nebo smetanové barvy. Po zaschnutí této vrstvy je možné použít ochranného bezbarvého laku.

Gelové nehty

Jde o velmi oblíbenou úpravu nehtů. Vlastní nehty se mírně zbrousí a nanáší se vrstva gelu, která pomocí ultrafialového světla ztvrdne. Díky moderní technologii mají přirozený vzhled, jsou pevné a mohou být různě nazdobené. Je třeba pravidelná docházka na doplňování gelu, který odrůstá s nehty.

Pánská manikúra

Dbá se na přirozený vzhled nehtů. Provádí se v kosmetických salónech stejně jako dámská. Součástí je úprava nehtů, odstranění kůžiček. Dále mohou pánové využít peelingu, masáže nebo parafínového zábalu. Návštěvu salónu by měli absolvovat jednou za pět týdnů. Mužská populace trpí na záděry mnohem častěji než ženy, díky pravidelné manikúře se dá problémům předejít.

Gel-lak

Gel-lak je určený pro přírodní nehty. Odstraňuje se bez pilování, rozmočením speciálním roztokem. Jde o rychlou a nenáročnou aplikaci. Nanáší se na základní vrstvu transparentního základového gelu. Gelování dosahuje vysokého lesku. Pro dosažení dokonalého a semi-permanentního efektu je nutné nanést Top gel

Při koupi gel-laku se zaplatí pět set korun. Abychom ho mohli využít, je potřeba mít doma ještě základový gel, Nobility Prime Bond pro maximální přilnavost, na gel-lak dále přijde Perfect Match Top gel. Po několika dnech musíme vše odstranit speciálním přípravkem na odstraňování UV gelu Soak Off a Nobility čistič UV gelu. Aby nám nehty dlouho vydržely, je třeba používat UV lampu.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Související články

reklama
reklama
reklama
reklama