reklama

Italská módní společnost Diesel si za léta působení vybudovala reputaci odvážné módy. Nadčasová kombinace stylů a barev Dieselu zaručuje vlastnosti, které jsou na první pohled patrné. Diesel má jasný rukopis, trendy a každý rok s dostatečným předstihem ukazují, co bude danou sezónu v kurzu.

Značka Diesel je určená mladé generaci. Extravagantní styl, který dokáže provokovat a šokovat se během několika linií změní v decentní a rafinovaný produkt, který se tváří nesměle. Módní značku kromě oblečení reprezentují také hodinky a parfémy. Mezi oblíbené značky parfémů patří Fuel For Life, Plus Plus Masculine, Only The Brave. Bezpečně je poznáme podle odvážných a designově zajímavých obalů.

Doplňky značky Diesel mají v sobě nedbalou eleganci. V dnešní době můžeme na trh vidět jejich typické džíny, spodní prádlo až po dětské oblečení. Stejně tak nezklamou vždy o krok dopředu stylové pásky.

Značka, která pochází z roku 1978, svůj první obchod založila v New Yorku hned naproti velkému obchodníkovi Levis. Diesel oblečení oproti nim vypadá ošuměle a obnošeně. Rifle Diesel byly seprané a děravé. Díky tomuto stylu se okamžitě staly obrovským hitem. Právě světový ohlas zaručily této značce pánské a dámské džíny. Alternativní, rebelský a uvolněný styl oblékání se ujal nejen u mladých dospělých, ale i u teenagerů a dětí.

Design svých modelů si společnost navrhuje sama. V dnešní době je sortiment značně rozšířený. Pod značkou Diesel jsou v prodeji ještě brýle, obuv, zavazadla, kožené zboží a kosmetika.

Kromě toho má Diesel podkategorii DieselStylLab, která se zaměřuje na klienty z horních deseti tisíc. Poslední kategorií je 55-DSL, která je značkou oblečení pro sportovce.

V posledních letech se snaží podporovat mladou generaci. Sponzoringem se stává součástí několika projektů, jako je Diesel-U-Music. Je zakladatelem mezinárodní podpory talentů v jeho různých formách. V roce 2006 se Diesel stal sponzorem charitativního vídeňského plesu proti AIDS.

Jejich oblečení můžeme vidět i ve videohrách. V roce 2008 se staly partnery společnosti Sony Computer Entertainment v Evropě. V roce 2009 měli 647 zaměstnanců a roční obrat činil 491 milionů Eur.

Historie

V roce 1978 společnost založil Renzo Rosso ve vesničce Molvena na severu Itálie. Velký obchod však přišel až v roce 1985 díky akvizici společnosti. V roce 1991 se značka dostává do světa pomocí velké mezinárodní kampani. Teprve v roce 1996 je otevřená první prodejna na Lexington Avenue v New Yorku.

Oblečení pro děti se vyrábí od roku 1984 a teprve roku 1989 se začínají objevovat módní trendy pro ženy. V roce 2001 společnost expanduje do Španělska a Portugalska.

Související články

reklama
reklama
reklama