reklama

Ztrácíte chuť na sex? 10 tipů, jak ji zase získat

Nemáte v poslední době pražádnou chuť na sex a rozhodně to není jen tím vedrem z minulého týdne? Nejste sami. Podobné problémy řeší každá třetí žena, a dokonce i muži, i když těch je jen patnáct procent. Máme pro vás pár tipů, které by vám v této situaci mohly pomoct...

Foto: Profimedia.cz

Nemáte v poslední době pražádnou chuť na sex a rozhodně to není jen tím vedrem z minulého týdne? Nejste sami. Podobné problémy řeší každá třetí žena, a dokonce i muži, i když těch je jen patnáct procent. Máme pro vás pár tipů, které by vám v této situaci mohly pomoct...

Připravili je pro vás odborníci a lékaři ve spolupráci a americkým serverem Health.com.

1) Zkontrolujte antikoncepci

Pilulky proti početí jsou jedním z nejčastějších zabijáků chuti na sex. Často totiž snižují přirozenou produkci testosteronu ve vašem těle a ten je k vášnivému sexu v podstatě nezbytný. Někdy také zapřičiňují bolest při sexu, a ta je rovněž častým důvodem, proč se mu ženy vyhýbají. Zkontrolujte proto složení antikoncepce, vedlejší účinky a úplně ideálně se poraďte s lékařkou, která vám případně doporučí jiné a šetrnější. Produkci testosteronu však může snižovat i kojení nebo menopauza. S obojím vám poradí lékařka. 

2) Zkontrolujte všechny ostatní léky

Chuť na sex mohou snižovat léky na vysoký tlak, na reflux, na úzkosti a deprese. Pokud máte podezření, že by právě tohle mohla být ta správná stopa, případně je to přímo napsané v příbalovém letáku coby vedlejší účinek, zeptejte se lékaře, který vám tablety předepisuje, zda existuje nějaká jiná varianta, která nebude omezovat vaši touhu po partnerovi.

3) Rozdělte si domácí práce

A to hned z několika důvodů. Pokud stejně jako partner chodíte přes den do práce, ale narozdíl od něj, který si po příchodu domů jde v klidu číst noviny, dívat se na fotbal a podobně, vy se postaráte o děti, uvaříte večeři a ještě uklidíte byt, je jasné, že asi nebudete v posteli stejně naladěni. Vy budete chtít spát, ale on má ještě spoustu energie... 

Čtěte také: Co ženám vadí při sexu? Zeptali jsme se

Nemluvě o tom, že během všech těch domácích povinností ve vás možná narůstá vztek na to, že on si dělá, co ho baví, zatímco vy musíte dělat to, co se musí. Proto ho zapojte a dělejte alespoň některé úkony společně. Když vy myjete nádobí, ať on utírá. Když vy žehlíte prádlo, ať ho on skládá. Vše bude hotové rychleji a ještě vás to donutí spolu komunikovat a třeba se i společně zasmát. Ideální příprava na večerní něžnosti.

4) Přestavte byt

Jestli to prostor vašeho bytu jen trochu dovoluje, zařiďte si ho tak, abyste spali v jiné místnosti než vaše děti, v jiné místnosti, než v které se díváte na televizi a než v které spí vaši domácí mazlíčkové. Všechny tyto faktory totiž spolehlivě zabíjejí tu správnou náladu.

5) Dejte si sex na seznam

Nemusíte si ho nutně psát na papírek k činnostem, které dnes musíte splnit, ale myslete na něj. Mějte na paměti, že by bylo fajn jít do postele o trochu dřív, než budete unavená k padnutí. Uspořádejte si tedy celý den tak, abyste všechno v pohodě stihla a abyste večer s partnerem měli jednu volnou chvilku. 

6) Zbavte se stresu

Vůbec nejlepší by bylo, kdyby se vám před tou vaší chvilkou ještě podařilo dát si nějaký relax. Plnou vanu, půlhodinu s knížkou, hezký film... Zkrátka cokoli, při čem zapomenete na starosti běžného dne jako jsou povinnosti v práci, problémy s dětmi, hádky se sousedkou a podobně. Do uvolněné mysli chuť na sex totiž samozřejmě přichází mnohem snadněji.

7) Vyražte na rande

Pokud veškerá vaše večerní zábava dlouhodobě obnáší jen sledování televize v pyžamu, nemůžete se divit, že vás jen tak něco nevzruší. Asi to neslyšíte poprvé, ale je potřeba podniknout něco neobvyklého, a podniknout to ve dvou. Neobyvklá pro vás přitom může být klidně i večeře v restauraci ve dvou, bez dětí, bez kamarádů, případně návštěva kina nebo třeba jen procházka. Když se budete věnovat jen jeden druhému, jistě budete mít večer na sebe mnohem větší chuť. Obzvlášť pokud se vám podaří vyexpedovat děti k babičce.

8) Jezte méně

Když už vyrážíte na večeři, zkuste se tam nepřejíst. To samé ale platí i o každodenním stravováním. S plným žaludkem se špatně spí, natož aby se člověku chtělo skotačit s partnerem. Zkuste si proto zvyknout na lehké večeře, které jen zasytí hlad, ale nedonutí vás svalit se na gauč a ztěžka oddechovat. Podle lékařů však nejde jen o pocit plného břicha, ale také o zvýšenou hladinu cholesterolu, která zpomaluje krevní oběh, a tím i tlumí vaše vášně. Vaše tělo je kvůli ní prý dokonce i méně citlivé na dotek.

9) Používejte lubrikační gel

Ušetří vám spoustu úvodního přemáhání, soustředění, a konec konců i případné bolesti. Vyrábějí se navíc různé speciality jako je třeba hřejivý lubrikační gel, který vás nejen zvlhčí, ale ještě vám pomůže se vzrušit. A všechno ostatní už půjde samo a vy si to budete moci užít jako dřív. A o to větší chuť třeba příště budete mít.

10) Hýbejte se

Ideálně společně. Zkuste si najít nějakého společného aktivního koníčka. Mohou to být výlety do hor, ranní běhání nebo třeba tenis. Jednak spolu strávíte další společný čas, což vašemu vztahu i intimnímu životu prospěje, ale navíc aktivní tělo je vždy "ochotnější k tomu mít sex. Má v sobě prostě zdravou touhu a potřebu. A dobrá zpráva je, že k tomu údajně stačí jen třicet minut sportování týdně.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jak přežít rozchod s úsměvem? Seber se a běž!

Je to rande nebo ne? Víme, jak to poznat

Po antikoncepci návrat k normálu trvá, říká lékařka

Video: Ve vedru čekají i dvě hodiny. "Vyplatí se mi to," říkají návštěvníci Primarku | Video: Kristýna Pružinová
reklama
reklama
reklama