reklama

Může fungovat vztah na dálku? Ano, ale...

Představte si situaci, kdy jste nějaký čas singl a naskytne se vám studium nebo zaměstnání někde v cizině. Řeknete si, no co. Jsem sama, jdu do toho. A co čert nechtěl, za pár dní ho potkáte a zamilujete se až po uši. A váš odjezd se blíží...

Foto: Profimedia.cz

Představte si situaci, kdy jste nějaký čas singl a naskytne se vám studium nebo zaměstnání někde v cizině. Řeknete si, no co. Jsem sama, jdu do toho. A co čert nechtěl, za pár dní ho potkáte a zamilujete se až po uši. A váš odjezd se blíží. Zrušíte ho, rozejdete se s miláčkem nebo dáte vztahu šanci a budete ho pěstovat na dálku? A jde to vůbec?

Vztahy na dálku mohou fungovat, ale bez záruky. Otázkou je, na jak dlouho jedete, jak moc jste zamilovaní a jestli oba ustojíte všechny ty osamocené víkendy. Smutnou pravdou je, že někdy prostě výborně placená práce nebo lukrativní studium v zahraničí rozbije rodící se nadějný vztah.

Jak tedy ustát vztah na dálku?

Ujasněte si, jak na tom jste

Ještě než se jeden druhému vzdálíte, promluvte si. Oba si vyjasněte, jak moc na vašem vztahu lpíte. Možná zjistíte, je jeden ho bere vážněji než druhý. Pokud se shodnete, že chcete i přes odloučení pokračovat, jděte do toho. V dnešní době vám hodně pomohou moderní technologie, hlavně internet.

Buďte často v kontaktu

Volejte si, chatujte si, skypujte si, posílejte SMS. Aspoň jednou denně. Dnešní doba kontaktu mezi partnery, kteří jsou od sebe stovky kilometrů daleko, přeje. Na dopis třeba z Ameriky, byste před deseti lety čekali třeba týden.

Dívejte se na sebe

Využívejte ke komunikaci i obrazovou techniku - tedy webkameru. To vás přiměje se na videotelefonát připravit. Nebudete před kamerou sedět neupravení, chcete se přece líbit. Máte-li odvahu, vyzkoušejte po síti i nějakou tu erotiku.

Dělejte některé věci společně

Vzdorujte vzdálenosti a zase si vezměte na pomoc internet. Stáhněte si oba stejný film nebo hudbu a diskutujte o tom. Přečtěte si stejné články nebo knihu. Po dlouhou dobu odloučení nejde jen láskyplně cukrovat. Proto hledejte neotřelé způsoby, jak pouto mezi vámi prohloubit.

Překvapujte se

I když v době internetu je jednoduché zůstat v kontaktu, sáhněte i ke starým osvědčeným dopisům. Pošlete rukou psané milostné psaní, které dostane do poštovný schránky u sebe doma. Nebo balíček s malým dárkem. Tahle netradiční láskyplná gesta cit mezi vámi podpoří.

Využijte času, kdy jste bez partnera

I když se vám stýská, berte to tak, že teď máte spoustu času na sebe. A taky na rodinu, přátele nebo spolupracovníky. Věnujte se svým zálibám a hledejte si nové: přihlaste se do kurzů vaření nebo do jazykovky. A hýbejte se, cvičte. Ať ho můžete překvapit sexy pevným tělem.

Navštěvujte se

Využívejte každé možnosti se navštěvovat. Hledejte dlouho dopředu levné letenky, vyhledávejte spolujízdu. Ty krátké společně strávené víkendy budou nezapomenutelné. Nejenže poznáte nová a zajímavá místa, ale ta vášeň, kterou jste celou dobu společně živili…

Vyhněte se pokušení ho přepadnout nebo kontrolovat

Možná vám občas takový červík zahlodá. Co tam asi dělá beze mě? Nenašel si někoho? Flirtuje s jinými? Co kdybych udělala přepadovku? Nebo mu vlezla do mailu, vždyť znám heslo. Tak pozor. Tady můžete narazit a ošklivě si rozbít nos. Váš vztah na dálku je založen na důvěře. Přepadovky a kontrola k nim nepatří. Máte-li tedy podobné nutkání, raději se za svou láskou rozjeďte. A přiznejte se, že vám chybí, že potřebujete ujistit o jeho lásce. To není ostuda, že váháte a potřebujete důkaz.

Jste žárlivá? Tak vztah na dálku vzdejte

Žárlivci mají chorobně bujnou fantazii. Ti obvykle vztah na dálku nemohou vydržet nebo ho svou protivnou vlastností odsoudí k zániku. Budou pátrat, nepřímo vyčítat a ptát se, jestli má jeho protějšek kamarádky, kde byl včera večer a podobně. Tahle vlastnost vztah zabije.

Nezapomeňte, jste zadaná

I když je váš milý na druhé straně zeměkoule, jste stále zadaná. Nepodléhejte sexu na jednu noc, nemusí se to vyplatit. Vždy si představte, jak by takový úlet vašeho protějšku zasáhl vás. Není vhodné si říkat: co oči nevidí… Máte přece spolu dohodu. A když už přece ujedete a vyspíte se s jiným, zapomeňte na upřímnost a nic vašemu drahému neříkejte, i když máte morální kocovinu.

Mluvte o budoucnosti

Když už jste nějakou dobu vztah na dálku bez problémů zvládli, začněte mluvit o budoucnosti: zásnuby, svatba, děti, dovolená, stavba domu… Pokud má vaše láska pevné kořeny, může vám to zbývající dobu odloučení zpříjemnit a vyhlídka třeba na zásnuby chvíle samoty usnadní.

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama