reklama

Máte strach o dítě? Pořiďte si GPS hlídač

Je zcela přirozené bát se o své ratolesti, když jsou pryč. GPS hlídače umožní snadno zjistit, kde právě jsou

Foto: eLokator.cz

Ročně se pohřešuje devět tisíc dětí, a když se navíc nějaký velký případ dostane do televize, každého zodpovědného rodiče to oprávněně vystraší. Proto se na trh dostaly elektronické lokátory, které využívají síť GPS. Když se lokátor sundá, nebo dítě opustí vymezený prostor bezpečné zóny, dostane rodič zprávu telefonem nebo e-mailem.

Většina výrobků tohoto druhu připomíná hodinky. První variantu představuje T-LOC, jejichž distribuci v Čechách zajišťuje společnost Macro Weil. Na výběr jsou modely, které jsou vhodné pro seniory či hlídání aut, ale také speciální model CP100 s outdoorovým pouzdrem pro děti, díky kterému se snadno nezničí nebo při dešti nenavlhne. Výdrž baterky je 115 hodin. Přístroj váží třicet gramů. Využívá síť GPS a informuje o poloze přes SMS. Rodič může využít i Google Maps, takže udání polohy je rychlé a jasné. Přijde vás na čtyři tisíce korun.

Společnost 601 pak nabízí výrobek s trochu krkolomným názvem eLokátor NU.M8. Vypadá úplně jako hodinky. Krom SMS v případě opuštění vymezené bezpečné zóny informuje rodiče, když je lokátor sundán z ruky. Přesnost lokalizace je tři metry. Přístroj je určen dětem ve věku tři až dvanáct let. Tento lokátor vás přijde na podobnou cenu je první, okolo čtyř tisíc korun. Přikoupit si ale musíte i tarif. Ten je dvojí - BASIC a PLUS.

Alternativou je i GeoSkeeper, což více připomíná telefon než lokátor a umožňuje tedy oboustranný kontakt. Stále je však miniaturní v podobě náramkových hodinek. Použití je rozmanité, kromě hlídání dětí ho využívají i sportovci u rizikových sportů nebo senioři. O informování, že je něco v nepořádku, se stará sám majitel, a to zmáčknutím výrazného oranžového tlačítka. Odesílá tak data o své poloze a je telefonicky spojen s nastaveným číslem. Lokátor váží 75 gramů a v pohotovosti vydrží jeho baterie devadesát hodin.

Na podobném principu funguje i T-Mobile Locator, který distribuuje jeden z českých telefonních operátorů. Můžete přes něj sledovat pohyb, zároveň ho využít jako telefon. Vzhledově nejvíc připomíná pedometr.

Girstlová: Mnoho rodičů udělalo z dětí manažery čehokoliv. Umět řemeslo je hodnota | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama