reklama

Jste náladová? Naučte se toho využít ve svůj prospěch

Ženská náladovost prý není chybou charakteru, ale přirozenou vlastností. Lze jí navíc dobře využít.

Foto: Isifa/Thinkstock

Muži si stěžují, že jsou ženy náladové, a ženy se (většinou marně) pokoušejí s tím něco udělat. Přitom ale prý vůbec nejde o slabost nebo chybu v charakteru, ale naprosto přirozenou vlastnost, kterou ženám nadělila příroda. A dokonce jí prý jde velmi dobře využít. Jak?

Ať už se nám to líbí nebo ne, ženy byly vždycky považované za to slabší pohlaví, a z toho důvodu byli muži těmi ochránci, kteří mají zajistit rodinu a vykonávat těžkou práci. Jenže ženy potom měly (a dost často ještě mají) na starosti všechno ostatní. 

Musí se postarat o manžela, porodit děti, ty potom ještě vychovat a chránit. Zároveň se ženy tradičně starají o "rodinné bydlo" a ty dnešní ženy k tomu všemu ještě budují kariéru.

Náladové mrchy

Z toho je patrné, že žena musí plnit mnohem víc různých rolí než muž. Podle americké psychiatričky Julie Holland právě proto příroda oběma pohlavím nadělila jiné hormony a tím pádem i jiné vlastnosti.

Zatímco hladina hormonů je u mužů víceméně stále stejná, u žen kolísá, a to potom může zapříčinit právě i tu náladovost. "Ženské tělo je přírodou vytvořené tak, aby se umělo rychle přizpůsobit různým situacím," vysvětluje na webu deníku Daily Mail Julie Holland, která o tom všem napsala knihu Moody Bitches (Náladové mrchy).

Citlivé od přírody

Ženy jsou právě kvůli svému postavení ve společnosti podle ní od přírody flexibilnější, více empatické než muži, zároveň i citlivější a odolnější. Také jsou emotivnější a emoce dokáží mnohem lépe rozpoznat i na druhých. Proto je také logické, že častěji pláčou. A také že jsou náladové a někdy reagují podrážděně.

Čtěte také: 10 věcí, které byste měli umět oželet

Tahle náladovost přitom podle ní není žádná slabost, ale naopak funguje jako takové brnění, jako alarm. Tedy pokud s ní umíme zacházet a umíme svým náladám naslouchat. Pak totiž zjistíme, že nálady signalizují, že se kolem nás děje něco špatného.

Chceme to nejlepší

"Ženské tělo je naprogramováno tak, že si podvědomě vybírá toho nejlepšího partnera. Toho nejkrásnějšího i nejbohatšího, a to bez ohledu na to, jestli je žena samotná už zajištěná a prakticky žádného partnera nepotřebuje," vysvětluje Julie Holland.

Funguje to tak prý ale i u všech ostatních věcí, ne jen při výběru partnera. Stejně tak si ženy podvědomě vybírají jen ty nejlepší lidi, se kterými potom budou kamarádit. A když zjistí, že se jim to tak úplně nepovedlo, mohou reagovat podrážděně.

Nálady fungují jako alarm

Náladovost zkrátka signalizuje, že se něco děje, že něco není v pořádku. Zároveň tenhle radar nefunguje jen na ohrožení ženy samotné, ozve se, i když se něco děje kolem jejích dětí nebo partnera. 

Když se tedy naučíte si uvědomit, že opravdu někdy jste náladová a že si to váš partner nevymýšlí, možná se naučíte lépe hodnotit svůj vlastní život, najdete skryté problémy, které ho doteď kazily, ale vy jste si jich nevšimla.

Zároveň je však důležité nebrat nálady jako alibi, příliš se v nich neplácat a z problémů, které možná objevíte, nevytvářet unáhlené závěry a nedělat z komára velblouda. Jedině tam může být ženská náladovost opravdu pozitivní věcí.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Potvrzeno: Nemáme sex kvůli mobilním telefonům

Muži v depresi: Proč ji mají čím dál častěji?

10 vět, kterými spolehlivě zastavíte dětské zlobení

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama