reklama

Potvrzeno: Nemáme sex kvůli mobilním telefonům

Technologie ničí náš sexuální život. Co s tím?

Foto: Isifa/Thinkstock

Už se vám někdy stalo, že jste se večer zasekli u surfování na tabletu či chytrém telefonu a pak najednou nebyl čas na sex? Nebo vám někdy dal partner v romantické chvilce košem, protože mu začal zvonit mobil? Rozhodně nejste sami a rozhodně to není náhoda.

Odborníci z Durhamské univerzity ve svém výzkumu, jehož zadavatelem byla značka Durex, totiž odhalili, jak má všudypřítomné využívání technologie ve vztazích vážné dopady na to, jak často se milujeme, ba dokonce jak zkracuje délku milování a vede k napětí ve vztahu. 

Výzkumníci z Durhamského Centra pro sex, Gender a sexualitu zjistili, že čtyřicet procent respondentů už někdy odložilo sex kvůli technologii, hlavně kvůli chytrým telefonům a tabletům.

Kvůli mobilu předstírám orgasmus

Další respondenti se zase svěřili, že uspíšili sexuální aktivitu, aby mohli jít odpovídat na zprávy. "Ne že bych sex někdy oddalovala, ale už jsem nafingovala orgasmus, abych to urychlila a mohla se zase vrátit k práci," netají se jedna z respondentek. Navíc se třetina zpovídaných párů přiznala k tomu, že někdy přerušila sex, aby mohla vzít telefon. 

Nešlo přitom o žádné puberťáky - výzkumu se zúčastnili lidé ve věku mezi 18 a 55 lety.

Často jsou si však lidé vědomi toho, že kvůli těmto přístrojům zanedbávají svůj sexuální život. "Někdy jsme spolu v posteli, já sjíždím Facebook a on si zase surfuje na nějaké sportovní aplikaci; dobře si uvědomujeme, že doslova sedíme spolu v jedné posteli, a přitom žijeme v jiných světech," uznává jedna z účastnic průzkumu. 

Žárlím na manželův telefon

Spousta jejích kolegyň s tímto stavem však příliš spokojená není: "Když si manžel koupil svůj první iPhone, říkávala jsem, že je to třetí osoba v našem manželství. Zuřivě jsem tuhle osobu nenáviděla, sedávala mezi námi a já ji fakt neměla ráda… spousta lidí ji bere jako svou třetí ruku."

Čtěte také: Vyzkoušela jsem vše z 50 odstínů šedi. Za jeden víkend

Na druhou stranu z průzkumu vyplývá i to, že mobilní telefon můžou našemu sexuálnímu životu naopak prospívat. Dvě třetiny zpovídaných totiž přiznalo, že už někdy flirtovali přes esemesky, a každý třetí si s někým posílal erotické fotky nebo dokonce videa.

Autoři průzkumu tedy uznávají, že se moderní technologie stali nedílnou součástí našich ložnic a intimních životů, a že je zřejmě třeba se s tím smířit, nebo toho naopak využít.

Co s tím?

Značka Durex se tím proto inspirovala, oslovila společnost Siren Mobile, a společně přišly na zajímavé technologické řešení, které vyřeší vaši závislost na mobilu a vaše ložnice zase bude plná zážitků. Skutečných, ne těch virtuálních. S tím zajímavým řešením se můžete seznámit v tomto videu:

Takže. Abyste zlepšili svůj sexuální život, stačí na telefonu či tabletu zmáčknout tlačítko s názvem "vypnout".

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

10 znamení, podle nichž poznáte, že s vámi muž flirtuje

Mladé dívky zřejmě sledují porno častěji než chlapci

Muži v depresi: Proč ji mají čím dál častěji?

Bezdětná: Neplodnost je tabu, těžko hledáte pochopení. Měla jsem deprese i bolesti | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama