reklama

Jak zvládnout žárlivost a neztrapnit se?

Žárlivost je jed, který může zničit naše vztahy a naše životy. Podívejte se typickou situaci a rady, jak se zachovat s plnou grácií

Foto: Profimedia.cz

Žárlivost je jed, který může zničit naše vztahy a naše životy. Podívejte se typickou situaci a rady, jak se zachovat s plnou grácií.

Možná vás čeká nějaká vánoční party, kam vyrazíte s partnerem a může nastat podobná situace. Zatímco vy tančíte se svými přáteli na parketu, ten váš se baví s cizí kráskou u švédského stolu.

Když žárlíte vy

Ostražitě ty dva sledujete a vidíte, že neznámá se snaží vašeho chlapa zaujmout. Sledujete, jak naklání hlavu, vystrkuje špičku jazyka a pohazuje hřívou. Po půl hodině se stále družně baví a usmívají se na sebe. Ona už ve flirtování přitvrdila. Nenápadně se o něj otře, položí mu svou dlaň na ruku. Připadáte si jako husa. On se po vás vůbec neshání a nechává vás stát samotnou u baru. Odvahu jít k nim ale nemáte.

Co nikdy nedělejte:

Nezačněte plakat. Toho si totiž všimne mnoho lidí kolem vás, začnou se vyptávat a brzy se dovtípí. Chudinka malá, ten její balí jinou a jí si nevšímá. To přece nechcete.
Nenadávejte, nevyhrožujte, nehádejte se na veřejnosti. Jen sebe a všechny zúčastněné ztrapníte a odejdete s nálepkou žárlivá hysterka, stíhačka nebo fúrie.
Neoplácejte mu flirt flirtem. Pokud se pověsíte na nejbližšího mužského, začnete se na něj lepit, halasně s ním laškovat, budete jen trapná. Všem bude jasné, která bije a tomu vašemu také.

Kdy na to jdete špatně:

Na zpáteční cestě z večírku v autě panuje hrobové ticho. "Co je?" ptá se on. "Nic, jen jsem sledovala, jak se královsky bavíš," říkáte vy. "Jenom jsme si tak vykládali," na to on otráveně. "Vypadalo to trochu jinak," odpovídáte kousavě. "Podívej se," říká on rozzlobeně, "byl to večírek, kde mluvíš i ty s cizími lidmi." "Jasně, jenže ta ženská se na tebe lepila a ty jsi na ní mohl oči nechat," říkáte a žárlivost s vámi lomcuje…

Takže úplně jinak:

Vycházejte z toho, že váš partner opravdu neměl v úmyslu krásnou neznámou svádět. Jen mu byla příjemná její přítomnost, zatímco vy jste se bavila s přáteli. Neměla byste v žádném případě takto zlostně reagovat. Zkuste žárlivost potlačit a zachovejte se důstojně. "Jak se bavil, miláčku," zeptejte se a dodejte, že vás trošku mrzí, že jste se na večírku nevěnovali víc sami sobě. Nenadávejte a nevyčítejte, jen partnera naštvete, vyvoláte prudkou hádku nebo tichou domácnost. Ale určete pravidla pro další party.

Nemusíte se ho vždy držet jako klíště, ale jasně naznačte, že by se měl pohybovat ve vaší blízkosti. Přišli jste přece spolu, jste pár! Když se vám tedy bude zdát, že je příliš dlouho ve společnosti jiné ženy, přitočte se k němu a zašeptejte: "Skoro se bojím, že jsi na mě zapomněl," nebo přívětivě řekněte jeho neznámé společnici: "Promiňte, ale potřebovala bych si teď na chvíli unést svého přítele," Je možné, že ten váš si uvědomí, že vás krapet zanedbává a bude se cítit zahanben svým chováním. Vy to drobné flirtování už jen přejdete mlčky. Vždyť mužům i nám ženám dělá drobný flirt dobře.

Když žárlí on

Záleží na tom, jak velkého máte doma žárlivce. Podle toho se také chovejte. Těžký případ bude žárlit i v případě, že se na vás někdo podívá v obchodě nebo na ulici. Takového se rychle zbavte, než vám udělá ze života peklo. Někdy ale můžete zavdat důvot zažárlit i tomu největšímu kliďasovi. Stačí k tomu pár sklenic alkoholu, příjemná atmosféra a přítomnost sexy sympaťáka.

Co tedy dělat, když se blíží žárlivá scéna?

  1. Okamžitě přestaňte flirtovat s cizím mužem a vzdalte se od něj.
  2. Už nic nepijte.
  3. Pokud to jde, odveďte svého zuřícího partnera někam mimo společnost - na chodbu, do koupelny, aby se scéna neodehrála přede všemi.
  4. Co nejdřív opusťte večírek.
  5. Omluvte se mu. Kajte se. Dokazujte, že ho milujete: "Moc jsem pila, miláčku a  neuvědomila jsem si, že ti může vadit nevinný tanec s cizím mužem. Víš, že bych ti to nikdy neudělala atd."

Přečtěte si také:

Sex nekončí nikdy, jedině smrtí

Nejčastější úrazy při sexu: Které té jsou?

Orgasmus: Vše, na co jste se báli zeptat

Dámy si vyměňovaly prádlo. Výzvu si užila i Jennifer Lopezová | Video: Instagram, TikTok, Twitter, Facebook
reklama
reklama
reklama