reklama
 

Dokonalý sex bez orgasmu? Skutečně existuje!

Jen necelá polovina lidí zažívá orgasmus při sexu pravidelně. Každá desátá žena ho neprožívá vůbec a pětina jen při dráždění klitorisu. Orgasmus totiž není samozřejmost nebo dokonce nutnost. Když víte, jak na to, můžete si sex naplno užívat i bez něj.

Foto: Profimedia.cz

Jen necelá polovina lidí zažívá orgasmus při sexu pravidelně. Každá desátá žena ho neprožívá vůbec a pětina jen při dráždění klitorisu. Orgasmus totiž není samozřejmost, ale ani nutnost. Když víte, jak na to, můžete si sex naplno užívat i bez něj.

Zatímco mužský orgasmus zařídila příroda s velmi jasným cílem - totiž zajistit přežití lidstva, ten ženský žádnou významnou úlohu nehraje. Někteří odborníci sice tvrdí, že existuje proto, aby žena zůstala po sexu v klidu ležet a spermie bezpečně doputovaly k vajíčku, ovšem tato teorie počítá se simultánním orgasmem ženy i muže, který je ale podle statistik asi tak stejně častý jako výhra v loterii.

Není tedy divu, že muži prožívají sex se vším všudy v podstatě pokaždé, zatímco pro většinu žen je to běh na dlouhou trať. Tenhle "závod" navíc ještě často komplikují partneři, kteří, když žena nevyvrcholí, začnou mít pocit, že je nemocná nebo že ji nedokážou dostatečně vzrušit.

Celkem logicky se pak začnou po každém sexu ptát, jací byli, a proč se to partnerce nelíbilo tolik jako jim. Z orgasmu se tak stane povinnost a bude ještě těžší ho dosáhnout, což dokazuje i to, že každá desátá česká žena přiznává, že v současném vztahu orgasmus neprožívá.

Čím víc sexu, tím je orgasmus blíž

"Podle zkušeností z mé klinické praxe je neprožívání orgasmu především důsledkem toho, že v dlouhodobém vztahu mívá za následek ztrátu chuti žen na milování s partnerem. Nejde přitom o první roky vztahu, kdy erotické zamilování činí pro ženu sex vzrušující i bez prožití orgasmu, ale spíše o další desítky let života s partnerem," vysvětluje sexuoložka Hana Fifková.

Čtěte také: Orgasmus: Vše, na co jste se báli zeptat

Orgasmus je přitom záležitostí tréninku, takže čím méně sexu žena má, tím je menší pravděpodobnost, že orgasmus zažije. V žádném případě by se tedy milování neměla vyhýbat, naopak by měla zkusit partnerovi vysvětlit, že si sex dokáže užívat i bez orgasmu. Zároveň je ale důležité, aby se muž nepřestal snažit a nemyslel v posteli jen na sebe.

"Nemá cenu ženský orgasmus brát jako něco, co musí nutně patřit ke každému milování (i proto, že schopnost ženy dosáhnout orgasmu závisí na mnoha proměnlivých faktorech). Milování by ale mělo, a to v zájmu obou partnerů, ženě čas od času uspokojení ve formě orgasmu přinést," dodává sexuoložka.

Rádi intimitu? Zkuste tantru

Skvělou metodou, jak znovu objevit svoje tělo a užívat si naplno vzájemné doteky, je tantrický sex. Tuto indickou techniku starou dva tisíce let si oblíbil dokonce i Sting nebo Scarlett Johansson.

Jde o velmi intimní milování, jehož hlavním cílem je naučit se vzájemné pozornosti a úctě a zároveň naplno cítit blízkost druhého. Orgasmus tu probíhá v podstatě jen mimochodem, a pokud neproběhne vůbec, absolutně nic se neděje. Naopak se záměrně oddaluje, aby si oba partneři mohli do sytosti užít. Používá se při tom technika zvaná waveriding, což znamená něco jako "v nejlepším se má přestat".

Video: Jak přivést ženu k orgasmu pouhým dotykem ruky?

A jak se tomuto umění naučit? Jednak existuje spousta knih o tantrickém sexu a tantrických masážích a v každém větším městě dnes najdete přímo školy tantry, kde vás těmto technikám naučí zkušení lektoři.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Spěte spolu, i když se vám nechce. Vyplatí se to!

Pozor na to, v čem spíte. Pyžamo může zničit váš vztah

Češi posouvají hranice sexu: Kam až?

Náprsenka dokonale kopírující každou křivku. Zendaya ohromila na cenách kritiků | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama