reklama

Češi posouvají hranice sexu: Kam až?

Známou pravdu, že sex je zábavou chudých, potvrdil nejnovější výzkum sexuálního chování v České republice a na Slovensku. A prozradil také, co lidi v posteli doopravdy dělají.

Foto: Profimedia.cz

Známou pravdu, že sex je zábavou chudých, potvrdil nejnovější výzkum sexuálního chování v České republice a na Slovensku. A prozradil také, co lidi v posteli doopravdy dělají.

Čím máme víc práce, tím méně se věnujeme sexu, prozradily výsledky výzkumu agentury STEM/MARK pro jednu farmaceutickou firmu. Žádným překvapením také nejspíš nebylo, že nejčastěji se věnují sexu ti, kdo mají dluhy. Skoro polovina z nich si užívá dokonce čtyřikrát týdně, což je dvojnásobek běžné frekvence styků.

Mít dost času na sex

V této souvislosti je zajímavé, že mapa nejvyššího výskytu pohlavních chorob kopíruje mapu nejvyšší nezaměstnanosti a sociálních problémů. Lékaři potvrzují, že v takových případech není výjimkou ani sex několikrát denně - a pokaždé s jiným partnerem či partnerkou. A není tím míněna prostituce!

Zkuste také: Test: Poznáte pohlavní choroby? >>

"Výzkum ukázal, že sex je trošku utlačovaný v normálním životě tím, že lidé jsou unavenější a pracovně vytíženější. Společnost je daleko víc konzumní, prochází krizemi, lidé se snaží vydělávat peníze za každou cenu, tak tráví víc času v práci. Také jsou z ní unavenější a na sex nemají sílu," uvedl Jan Tuček, ředitel agentury STEM/MARK. Připomněl také, že zatímco dřív nejčastější výmluvou pro odmítnutí sexu byla bolest hlavy či únava, nyní přibyla i věta: "Mám ještě práci".

Šíří se pohlavně přenosné chlamydie

V září a říjnu na otázky o sexu odpovídalo přes 1100 lidí nad 35 let v Česku a asi 500 na Slovensku. Výsledky potvrdily také rozdíly mezi lidmi v Česku a na Slovensku.

Podle Tučka jsou Slováci víc nábožensky založení. Část z nich je tedy věrnější a opatrnější. Podle výsledků se autoerotice nevěnují tři pětiny Slováků a dvě pětiny Čechů.  

Jak se takový posun v sexuálním chování Čechů podepisuje na zdraví?

S často uváděnou únavou možná souvisí skutečnost, že právě ta je prvním a často dlouho jediným příznakem chlamydiové infekce. Její výskyt se šíří velmi rychle i u nás a jedná se o nejrozšířenější pohlavní chorobu na světě. Její zákeřnost spočívá především v tom, že nemá výrazné projevy - asi 50 % žen a 80 % mužů nezpozoruje vůbec žádné příznaky.

Výzkum také ukázal...

...že ubývá tabu. Odpor k orálnímu či análnímu sexu mizí pod vlivem médií, pornografie i jiných kultur. Dokonce už ani otázka na sex se zvířetem podle průzkumu nevzbuzuje takový odpor jako dřív.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Nová pohlavní choroba útočí: A šíří se opravdu rychle!

Pozor! Za měsíc můžete být drogově závislí na čokoládě

Nosíte podprsenku? Určitě má špatnou velikost

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama