reklama

Češi posouvají hranice sexu: Kam až?

Známou pravdu, že sex je zábavou chudých, potvrdil nejnovější výzkum sexuálního chování v České republice a na Slovensku. A prozradil také, co lidi v posteli doopravdy dělají.

Foto: Profimedia.cz

Známou pravdu, že sex je zábavou chudých, potvrdil nejnovější výzkum sexuálního chování v České republice a na Slovensku. A prozradil také, co lidi v posteli doopravdy dělají.

Čím máme víc práce, tím méně se věnujeme sexu, prozradily výsledky výzkumu agentury STEM/MARK pro jednu farmaceutickou firmu. Žádným překvapením také nejspíš nebylo, že nejčastěji se věnují sexu ti, kdo mají dluhy. Skoro polovina z nich si užívá dokonce čtyřikrát týdně, což je dvojnásobek běžné frekvence styků.

Mít dost času na sex

V této souvislosti je zajímavé, že mapa nejvyššího výskytu pohlavních chorob kopíruje mapu nejvyšší nezaměstnanosti a sociálních problémů. Lékaři potvrzují, že v takových případech není výjimkou ani sex několikrát denně - a pokaždé s jiným partnerem či partnerkou. A není tím míněna prostituce!

Zkuste také: Test: Poznáte pohlavní choroby? >>

"Výzkum ukázal, že sex je trošku utlačovaný v normálním životě tím, že lidé jsou unavenější a pracovně vytíženější. Společnost je daleko víc konzumní, prochází krizemi, lidé se snaží vydělávat peníze za každou cenu, tak tráví víc času v práci. Také jsou z ní unavenější a na sex nemají sílu," uvedl Jan Tuček, ředitel agentury STEM/MARK. Připomněl také, že zatímco dřív nejčastější výmluvou pro odmítnutí sexu byla bolest hlavy či únava, nyní přibyla i věta: "Mám ještě práci".

Šíří se pohlavně přenosné chlamydie

V září a říjnu na otázky o sexu odpovídalo přes 1100 lidí nad 35 let v Česku a asi 500 na Slovensku. Výsledky potvrdily také rozdíly mezi lidmi v Česku a na Slovensku.

Podle Tučka jsou Slováci víc nábožensky založení. Část z nich je tedy věrnější a opatrnější. Podle výsledků se autoerotice nevěnují tři pětiny Slováků a dvě pětiny Čechů.  

Jak se takový posun v sexuálním chování Čechů podepisuje na zdraví?

S často uváděnou únavou možná souvisí skutečnost, že právě ta je prvním a často dlouho jediným příznakem chlamydiové infekce. Její výskyt se šíří velmi rychle i u nás a jedná se o nejrozšířenější pohlavní chorobu na světě. Její zákeřnost spočívá především v tom, že nemá výrazné projevy - asi 50 % žen a 80 % mužů nezpozoruje vůbec žádné příznaky.

Výzkum také ukázal...

...že ubývá tabu. Odpor k orálnímu či análnímu sexu mizí pod vlivem médií, pornografie i jiných kultur. Dokonce už ani otázka na sex se zvířetem podle průzkumu nevzbuzuje takový odpor jako dřív.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Nová pohlavní choroba útočí: A šíří se opravdu rychle!

Pozor! Za měsíc můžete být drogově závislí na čokoládě

Nosíte podprsenku? Určitě má špatnou velikost

Dvořák může vést ČT jen pár měsíců. Policie byla psychologické divadlo, říká Rožánek | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama