reklama

Dobré vědět: 6 věcí, které vás naučí nevěra

Už jste někdy byli nevěrní? Nebo se na to teprve chystáte? Nebo myslíte, že tohle se vás netýká? Tak jako tak si přečtěte, co si člověk díky nevěře často uvědomí, jak díky ní lépe pozná sám sebe i svůj vztah.

Foto: Isifa/Thinkstock

Už jste někdy byli nevěrní? Nebo se na to teprve chystáte? Nebo myslíte, že tohle se vás netýká? Tak jako tak si přečtěte, co si člověk díky nevěře často uvědomí, jak díky ní lépe pozná sám sebe i svůj vztah. Pokud nad tím tedy aspoň trochu přemýšlí. 

A přemýšlet by měl. Protože jak říkají psychologové a vztahoví experti, nevěra může vztah z krátkodobého hlediska zlepšit, ale z toho dlouhodobého ho zaručeně ničí.

1) Nejste tak čestní, jak jste si mysleli 

Možná jste si mysleli, jak dobrý jste člověk. Nikomu neubližujete, nejste na nikoho zlí, nikoho nepodvádíte... A ejhle. Najednou se to stalo i vám. A bylo to tak snadné, že? Teď už aspoň víte, že někdy o sobě máme přehnané mínění, které vůbec není založené na reálném základě. Jsme prostě jen lidi.

2) Umíte nevěru definovat

Než jste to zažili na vlastní kůži, možná jste si mysleli, že nevěra je už nevinné flirtování někde v baru. Teprve až když to zažijete, zjistíte, jestli máte špatné svědomí třeba už kvůli líbání, anebo naopak dokud neproběhne pohlavní styk, jste pořád úplně v klidu.

3) Chtěli jste jen vyzkoušet něco nového

Mysleli jste, že toužíte po novém vztahu, protože vám ten stávající už nevyhovuje, ale pak jste se spustili s někým jiným a najednou jste přišli na to, že vám prostě jen chyběly ty vzrušující začátky. Takže jste toho vlastně zase tolik měnit nechtělo, ale šlo jen o to si zase dopřát něco nového a nevyzkoušeného.

4) Každý vztah je stejný

Možná se vaše nevěra zvrhla v něco víc než v pouhý sex na jednu noc a najednou to mezi vámi a vaší bokovkou začíná být vážnější. Možná jste začali přemýšlet, zda přece jen partnery nevyměnit. Jenže pokud jste se rozmýšleli dostatečně dlouho, zřejmě vám došlo, že každý vztah je v podstatě stejný. Že i v tom novém byste za čas řešili úklid domácnosti nebo placení nájemného. A možná byste řešili i spoustu dalších problémů, které naštěstí ve stávajícím vztahu řešit nemusíte. Takže by to mohlo být nejen stejné, ale možná dokonce horší.

5) Nestojí to za to

Ze začátku jste možná milovali to příjemné vzrušení, ale za nějakou chvíli se mohlo (nebo mělo?) proměnit spíš ve strach, že to praskne. A že kvůli nějaké srandě, která pro vás nic neznamená a znamenat nebude, můžete rozbít fajn vztah, manželství, nebo třeba přijít o děti...

6) Zjistili jste, co vám chybělo

Nebudeme si ale nalhávat, že spousta skvělých a dlouhodobých vztahů začalo nevěrou. Někdy to doopravdy funguje tak, že jste nevěrní, protože vás to doma už štve. A tak si podvědomě hledáte někoho lepšího, protože se s tím současným partnerem nedokážete rozejít, i když je sebenemožnější. Takže pokud vám nevěra dodá odvahu, už víte, že se jí nemáte bránit...

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Psala jsem anonymy milence svého muže

Co prozradit na prvním rande, a co až za několik týdnů?

2014: Rok mizerného sexu? Češi nesouhlasí!

"Jsem rád, že se toho Iveta nedožila." Seriál o Bartošové to od blízkých schytal | Video: Michaela Lišková
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama