reklama

Co prozradit na prvním rande, a co až za několik týdnů?

Dejte si pozor, ať toho na prvním rande o sobě nevyprávíte až moc. Dotyčného by to mohlo vylekat, a ke druhé schůzce už by kvůli tomu vůbec nemuselo dojít.

Foto: Isifa/Thinkstock

Dejte si pozor, ať toho na prvním rande o sobě nevyprávíte až moc. Dotyčného by to mohlo vylekat, a ke druhé schůzce už by kvůli tomu vůbec nemuselo dojít. Které věci je lepší říct až po několika týdnech vztahu (nebo spíš chození), a co si nechat pro sebe dokonce několik měsíců?

Na tuhle zapeklitou otázku nám dal rozřešení expert na vztahy z amerického magazínu Marie Claire Lodro Rinzler. V následujících řádcích se dozvíte, jak to vidí on ze svého mužského pohledu. A ten je pro nás ženy vždy ten nejdůležitější, že?

Jak první rande nezkazit?

První rande by mělo být spíš takové oťukávací. Měli byste zjistit, zda máte podobné zájmy, podobný humor, jestli si spolu vydržíte chvíli povídat, nebo jestli vám třeba naopak nevadí spolu chvíli mlčet. Můžete také zjistit, jaké má daný člověk návyky a vychování, co ho zajímá. Můžete se klidně bavit o vašich názorech na politiku, eutanázii nebo psy z útulku.

Debatu o porodu do vody si ale raději nechte na později. I kdybyste třeba žádné děti neplánovala a nechtěla, na prvním rande o nich prostě nemluvte. On to bude chápat jinak, než jako pouhý zájem o to, o čem se zrovna mluví.

Děti ale určitě nejsou jediné téma, které byste na první schůzce neměla otevírat. Tady je několik dalších, které si schovejte do doby, až se budete scházet pár týdnů, pak už jsou povolená:

 • Teď už mu můžete říct, že ho máte ráda.
 • Slova "myslím na tebe" mu můžete klidně psát do romantických esemesek hned zkraje. Koneckonců i on na vás asi myslí, pokud už si domlouváte další setkání.
 • Můžete si říct, co chcete. Můžete mu říct, že restaurace, kterou vybral, je podle vás špatná a navrhnout lepší. Můžete mu říct, že na Transformers 4 s ním do kina nikdy nepůjdete. Ale neříkejte mu to moc často, ať si nemyslí, že jste protivná a nic vám není dost dobré.
 • Můžete se poprvé zmínit o svém bývalém partnerovi. Na prvním rande je lepší o svých románcích nebo zlomených srdcích příliš nemluvit. To si nechte pro kamarádku.

Poslouchejte rádio Frekvence 1 online ZDE >>

 • Můžete se ho zeptat, v jakém se narodil znamení, aniž by si myslel, že jste posedlá čarodějnice s křišťálovou koulí.
 • Klidně mluvte o tom, kdy to máte dostat. Už vám nemusí být trapné mu říct, že se s ním kvůli tomu dnes nemůžete milovat, nebo že si potřebujete v drogerii koupit tampony.
 • Klidně mu také můžete zrušit schůzku, když vám do toho vleze třeba něco v práci nebo v rodině. Teď už to nebude považovat za znamení, že o něj nestojíte.
 • Po několika týdnech randění už si u něj klidně můžete nechat zubní kartáček. Samozřejmě poté, co se ho na to zeptáte, a on nebude zaskočená a se samozřejmostí přikývne.

Po několika měsících...

Na co je ale i několik týdnů pořád málo? O čem byste s ním podle Lodro Rinzlera měla mluvit teprve až po několika měsících?

 • Teprve po několika (alespoň dvou) měsících je čas naplánovat něco víc dopředu. Třeba zimní dovolenou a podobně.
 • Teď je také čas na to, abyste si spolu ujasnili, co od vztahu čekáte, co vám vyhovuje a co nikoli.
 • Konečně si také můžete spravedlivě rozvrhnout domácí práce, pokud už spolu bydlíte.
 • Až po několika měsících si můžete dát na Facebook společnou profilovou fotku.
 • Je čas ho konečně představit své rodině.

Jak to máte vy?

Souhlasíte s tímhle rozdělením, co na začátku vztahu říkat a neříkat? Stalo se vám někdy, že jste něco řekli moc brzo a toho druhého vylekali? Nebo naopak někdo takhle vylekal vás? A co by podle vás na prvním rande nikdy nemělo zaznít?

Podobné téma bude také námětem dnešního pořadu Dámský klub na rádiu Frekvence 1.

 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Nehodlám jen uklízet a vařit. A proto jsem stále single

Psychologie na záchodě: Za zácpu může vaše povaha

Půjčila jsem nejlepší kamarádce 10 000 Kč. Chyba!Tragický osud vlastníků proslulé smíchovské vily. Otce i syna zavraždili nacisté | Video: TV Architect
reklama
reklama
reklama