reklama
 

Dětství ovlivnilo váš sexuální život. Víte jak?

Je vědecky dokázáno, že disponujeme několika druhy inteligence, i když je nejvíce známé ono klasické IQ. Přitom, i ostatní druhy inteligence jsou pro náš každodenní život důležité. A dokonce své sexuální nebo vztahové IQ můžeme navyšovat. Pojďme se tedy trochu vzdělat v oblasti naší sexuální inteligence.

Foto: ISIFA

Je vědecky dokázáno, že disponujeme několika druhy inteligence, i když je nejvíce známé ono klasické IQ. Přitom i ostatní druhy inteligence jsou pro náš každodenní život důležité. A dokonce své sexuální nebo vztahové IQ můžeme navyšovat. Pojďme se tedy trochu vzdělat v oblasti naší sexuální inteligence.

Možná si myslíte, že to, jací jste v posteli, je otázkou pouhých zkušeností a praxí ve vaší dospělosti. To ale není zcela pravda, protože naše primární názory na sexualitu se vytváří již v době našeho dětství. Vraťte se v čase zpět a zkuste si odpovědět na 3 zásadní oblasti:

  • Jaký vztah k sexu (a mluvení o něm) měli vaše rodiče? Mluvili jste doma o intimnostech otevřeně? Jaké názory jste od rodičů v oblasti sexu a uspokojení převzali?
  • Jak vám bylo prezentováno sebeuspokojování? Bylo doma odsuzováno, zakazováno a vůbec, byla vám masturbace zdravě vysvětlena?
  • Do jaké míry jste doma a ve škole dostali vzdělání o tom, jak funguje menstruační cyklus a přijetí sebe sama v této oblasti? Bylo vaše ženství prezentováno, jako něco obtěžujícího nebo špatného? Byla doma obecně přijata vaše nahota, stejně tak jako ostatních členů rodiny?

ČTĚTE TAKÉ: Dětská sexualita: Když si hrají na doktora

Změňte vaše sexuální názory

Věřím, že jste díky zodpovězení si výše uvedených otázek zjistili, jaké nastavení jste doma a během výchovy získali. Mnoho mých klientů během schůzek zjišťuje, že se vlastně projevů sexuality bojí nebo že mají obecně v této oblasti dogmatické názory, které je v ložnici zbytečně brzdí. Zkuste tedy změnit vaše dogmata a napište si, jak chcete vaši sexualitu a intimnosti vnímat nyní? Vaše nové názory mohou vypadat například takto:

  • I jako nahá jsem krásná. Není nic špatného na nahém těle
  • Uspokojování se je přirozené a rozvíjí mou sexualitu. 
  • Před mým partnerem mohu být za jakýchkoliv okolností zcela svá.
  • Plním si své erotické sny.
  • Intimnosti a sexuální život přináší do mého života radost a partnerskou pohodu.

Pozitivních vět, které si můžete "vkládat" do vaší mysli, je nespočet. Důležité je, zda jsou vám příjemné a také, zda si je dokážete v budoucnosti alespoň trochu představit (budou pro vás reálné).

Založte si sexuální zápisník

Lidé mají někdy stud vyslovit svá erotická přání, a tak se zbytečně v posteli uchylují ke klasickému milování bez žhavých slov a praktik. Pokud se stydíte vašemu partnerovi říci, co si ve skrytu duše přejete, kupte si zápisník, kam si budete otevřeně zaznamenávat vaše přání. Druhý si jej tak může přečíst a splnit vám to, co se bojíte vyslovit. Uvidíte, že postupem doby onen stud opadne a zápisník ani nebudete potřebovat.

Na vašem sexuálním IQ můžete pracovat jak sama, tak ve spolupráci s vaším partnerem. Nebojte se realizovat vše, co vás napadne a berte váš intimní život jako hru a určité zpestření, které může vylepšit vaši partnerskou pohodu. Toužit, představovat si a uspokojovat se, je zcela přirozený a žádoucí stav vaší mysli. Tak odhoďte konečně své zábrany!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Dokonalý sex bez orgasmu? Skutečně existuje!

Češi posouvají hranice sexu: Kam až?

Spěte spolu, i když se vám nechce. Vyplatí se to!

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama