reklama

Co muže na ženách nejvíc odpuzuje? Zeptali jsme se

Občas je to tak, že tím, čím ho chcete okouzlit a "dostat", tím ho naopak spíš odradíte. Na co si tedy dávat pozor?

Foto: Thinkstock

Pokud nemáte s hledáním partnera problém, pak se vás následující řádky nejspíš nebudou týkat. Nás zajímalo, co muži u žen nesnáší a jaké věci je skutečně odpuzují.

Dokonale upravené vlasy, skvělý make-up, smích plný flirtu. Ani s těmito tajnými zbraněmi u svého vyvoleného nemusíte uspět, když nebudete vědět, co mu vadí. A doufat, že k vám bude natolik upřímný? Záleží, jakou má povahu. Pro jistotu nedělejte tyto věci:

Šílené vlasové kreace

Komplikované drdoly, natužené objemy, zamotané copy - přesně s tím byste mohly mít problém. Líbí se jim, když se vlasy volně pohybují a při doteku je nečeká silné tužidlo či gel. Podobně málokterý muž snese extravagantní sestřihy a pestré barvy. 

Rudá rtěnka

Rudá rtěnka muže dráždí. Ženy s takovou rtěnkou jsou považovány za femme fatale. Většinou se za takovou otočí, všimnou si, ale pokud by se měli seznamovat, pak raději "sáhnou" po přirozenosti.

"Nesnáším rudou rtěnku. Vadí mi obtisk na skleničce, zbytky na zubech a už vůbec bych nechtěl pusu. Pravdou je, že se vždycky za takovou otočím," přiznává David (33). Navíc jim prý vadí, jak se neustále kontrolujeme v zrcadle či odlesku telefonu, zda se neobtisknou na zuby.

Barevné řádění

Když už jsme u líčení, pak nesmíme zapomenout na výrazný make-up. Muži si s nechutí všímají, pokud použijete nepřirozený oranžový odstín, ale moc hezká jim nepřipadá ani "bledá tvář". Dále pánové netolerují barevné řasenky a nerozumí křiklavým stínům či výrazným linkám.

Při nanášení make-upu si dejte pozor, aby nepůsobil jako maska: "Partnerka mi vždy vynadá, když ji upozorním na příliš jasné hranice make-upu na hraně čelisti, ale fakt je to děsivé. Vypadá, jak špatně namalovaná postava z komiksu. To ať si raději nedává na obličej nic," říká Jakub (29).

Upravené nehty

I když až 53 procent mužů barvu nehtů nevnímá, všimnou si, zda je máte upravené. Oči se jim protočí při umělých kreacích, přehnané délce, divném tvaru, neobvyklých barvách či infantilních obrázcích. Naopak mají rádi (pro nás už bohužel trochu nudné) vínové odstíny či přirozeně a zdravě lesklé nehty.

Vysoké podpatky

Zajímavé je, že se za ženou na podpatcích pánové otočí, protože skutečně dokážou opticky prodloužit nohy. A co si budeme povídat, celkově tak působíme více sexy. Ale pozor na jejich ego. Nezapomeňte ale, že muži podvědomě potřebují ženu, která není vyšší nebo stejně vysoká jako oni.

"Nemám nic proti podpatkům. Snesu i fakt, že je následně žena vyšší, ale rozhodně by si je neměla brát na nohu, když v nich neumí chodit," dodává Petr (27).

Příliš výrazné obočí

"Přišel jsem na schůzku a dívku, se kterou jsem byl domluvený, jsem skoro nepoznal. Nechala si vytetovat obočí. Nic hnusnějšího jsem neviděl," vypráví Zdeněk (43). Problém je i při přílišném používání tužky na obočí. Než se do podobných kreací pustíte, nechte si poradit od odborníků, kteří vám ukážou, jak světlé chloupky zvýraznit tak, aby to vypadalo přirozeně.

Špatná velikost oblečení

Nic nevypadá hůře než špatně zvolená velikost oblečení. Je jedno, zda jde o zařezávající se podprsenku, těsné kalhoty, které dělají boule na stehnech, či naopak plandající kreace, které vás ještě více rozšíří. Pánové z vás sice nespustí oči, ale ne proto, že vás považují za nejpřitažlivější ženu na světě.

Přeslazený parfém

Vybrat si správný parfém, který se k nám hodí, bývá běh na dlouhou trať. Na druhou stranu, zápach potu také není divokou kartou pro úspěšnou schůzku. I tady platí, že zcela jistě vonět, jen nic nepřehánět.

Precizně oholená

Pánové nesnáší, když si ženy špatně odstraní chloupky na nohou či případně zahlédnou, že i podpaží je upravené ve spěchu. Pokud se vám často stává, že nestíháte, popřemýšlejte nad voskovou nebo laserovou epilací, která udrží kůži hladkou déle.

Nekontrolovaný smích

Muži se shodují, že mají rádi veselé a usměvavé dívky, ale na druhou stranu je odpuzuje pubertální hihňání, nečekané zachrochtání nebo až příliš hlasitý smích. Smát se samozřejmě můžete i na rande, ale zkuste u toho být za dámu.

Může být první českou rabínkou: Bude trvat, než se společnost z antisemitismu vyléčí | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama