reklama

6 věcí, které dělají nešťastné ženy. Týká se to i vás?

Víte určitě, že nejste nešťastná? Projděte si následujících šest bodů a zjistíte to.

Foto: Isifa/Thinkstock

Každá z nás se občas cítí smutná. Když to ale trvá dlouho, celé týdny, měsíce nebo snad dokonce roky, už nejde jen o náladu. Znamená to, že jste trvale nešťastná. Někdy je ale těžké si to uvědomit nebo si to přiznat. Projděte si následující řádky a ujistěte se, že se to netýká i vás.

Těchto šest věcí, které dělají nešťastné ženy, pro vás dali dohromady odborníci ze serveru Women's Life Today.

1) Málo spíte?

Pokud člověk málo spí, má málo odpočinku, který potřebuje nejen tělo, ale i mysl. Může pak vzniknout začarovaný kruh, kdy kvůli tomu, že se trápíte, nemůžete spát, a nedostatek spánku pak depresi či zármutek ještě zvětšuje. Zkuste tedy přestat ponocovat, choďte spát dřív a donuťte se spát sedm nebo osm hodin.

2) Staráte se o to, co si druzí myslí?

Na tom není nic špatného, znamená to, že se nechcete nikoho dotknout, chcete s ostatními dobře vycházet. Ale pokud se v podstatě všechno, co děláte, nebo jak se rozhodujete, točí kolem strachu z toho, co tomu řeknou ostatní, je to špatně. Necháváte se příliš ovlivňovat, a svůj život tak vlastně nežijete vy, ale druzí lidé, což vám samozřejmě mnoho radosti a štěstí nepřinese. Musíte se naučit věřit, že nejdůležitější je to, co si myslíte právě vy, nikoli někdo jiný.

3) Je vám jedno, jak působíte na druhé?

To je zase druhý extrém. Pokud se ani trochu nestaráte o to, jak vaše slova nebo činy působí na druhé, pravděpodobně nebudete ten nejšťastnější člověk. Obzvlášť pokud máte sklony u toho být trochu rýpavá, rádoby vtipná a zlá. To, že budete třeba jen slovně a se smíchem ubližovat druhým, vám náladu pravděpodobně nezlepší. Rozhodně ne z dlouhodobého hlediska. Kromě toho se vám lidé začnou vyhýbat a může se stát, že skončíte sama.

4) Izolujete se od zbytku světa?

Někdy je strašně těžké vyjít s ostatními lidmi, a tak se zdá jednodušší s nimi raději vůbec nepřicházet do kontaktu. Jenže tím, že se odstřihnete od zbytku světa, jen způsobíte to, že se zanedlouho budete cítit ještě hůř. Samota je dobrá jen občas, dlouhodoběji rozhodně neprospívá. Pokud vás tedy lidé štvou, vybírejte si pečlivěji, s kým se stýkáte, nebo si prostě zkuste najít nové známé a kamarády, to může být hodně osvěžující.

5) Neumíte odpouštět?

Je přirozené se naštvat, když vám někdo něco provede, a nějakou chvíli ho nenávidět. Pokud ale ten někdo za vámi chodí a omlouvá se, a vy ho přesto odmítáte vzít na milost, odpustit mu a minimálně ho přestat nenávidět, je něco špatně. To samé platí o dlouhá léta starých křivdách. Jestliže pořád nenávidíte kamarádku, která vám na střední přebrala kluka, svazuje vás to a svým způsobem ničí. Neříkáme, že se musíte tvářit, jako by ten někdo byl svatý a celé to smazat. Nemusíte s ním udržovat žádné vztahy, jen ze sebe dostaňte ten negativní pohled na něj.

6) Často se vzdáváte?

Kdykoli se něco pokazí, máte tendence dát ruce pryč a raději jít od toho? Znamená to, že nemáte žádnou motivaci ani vůli jít dál a vyvíjet se. A to je velká chyba, kvůli které se pak můžete cítit špatně. Určitě moc dobře víte, co s lidskou psychikou udělá vydřený úspěch. Tak si na ten opojný pocit vzpomeňte a víc se snažte. I kdyby mělo jít jen o to, naučit svého psa lehnout.

Girstlová: Mnoho rodičů udělalo z dětí manažery čehokoliv. Umět řemeslo je hodnota | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama