reklama

5 způsobů, kterými zaručeně zkazíte první rande

Na prvním rande jde dost často o všechno. Když se špatně uvedete, málokdy vám protějšek dá šanci to napravit. Na co si tedy dávat pozor?

Foto: Thinkstock

Buďte slušní, přijďte včas a nemluvte o svých bývalých. Všichni známe základní pravidla prvního rande. Českým nezadaným ale vadí i další a poněkud překvapivé prohřešky, kvůli kterým šance na druhé rande klesá na minimum.

Měli jste za to, že nejhorší je přijít pozdě, a že naopak nemůže vadit, když si během rande uděláte pár fotek na Instagram? Omyl. Průzkum seznamky eDarling mezi šesti sty nezadanými poodhalil překvapivá tabu na prvním rande a také prohřešky, které podle dotázaných nejsou tak hrozné, jak by se mohlo zdát.

1) Focení jídla je horší než špatné líbání

Focení jídla na talíři a selfies odradí potenciálního zájemce víc než například špatné líbání nebo nezdvořilost k personálu v restauraci.

2) Kontrolování mobilu je horší než pozdní příchod

Zdá se, že je lepší nechat mobil během rande opravdu stranou. Špatný dech nebo pozdní příchod vadí méně, než když neustále kontrolujete mobil. To dokáže znechutit každou druhou ženu i každého druhého muže.

 3) Hodně bižuterie je horší než roztrhané džíny 

Drtivá většina dotázaných Čechů dává přednost všednímu rande před příliš elegantním. Hodně bižuterie odradí až každého pátého muže, což znamená, že to vadí víc než například roztrhané džíny nebo sportovní mikina. 

4) Hlavně nemlčet, hlavně si nestěžovat

Pro téměř 70 procent dotázaných je horší někdo, kdo toho moc nenamluví, než někdo, kdo mluví až moc. Seznámeníchtiví nezadaní by si neměli například stěžovat na práci. Odradí tím 14 procent žen a až pětinu mužů, což je v obou případech víc než například přání mít děti co nejdříve.  

5) Brzké vyznání lásky nevadí, dlouhé mlčení ano

Žijeme v době rychlé komunikace a prakticky neexistuje výmluva, proč s odpovědí na zprávu dlouho čekat. Odradí to až třetinu zájemců, kteří si třeba na prvním rande padli do oka. Naopak brzké vyznání lásky by vadilo jen 15 procentům.  

A co když se stane, že nějakým nedopatřením skončíte na rande s někým, kdo si tento článek bohužel nepřečetl, nebo dělá úplně jiné věci, které vám vadí?

Víc než 70 procent Čechů by kvůli podobným prohřeškům dokázalo první rande opravdu opustit (pouze 18 procent by to nikdy neudělalo), až 65 procent Čechů by přitom prostě řeklo pravdu – jakkoliv se to může zdát na první pohled kruté. 

Ještě malá rada na závěr: "Zůstaňte na prvním rande sami sebou. Nezapomeňte na sebe a své názory, protože to je ten nejlepší způsob, jak si někoho opravdu získat," radí psycholožka Salama Marine.

Bezdětná: Neplodnost je tabu, těžko hledáte pochopení. Měla jsem deprese i bolesti | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama