reklama

5 věcí, které se nedělají. Ani když mu dáváte kopačky

Opustit člověka, kterého jste nějakou dobu milovali, není vůbec lehké, přestože ho máte plné zuby! Už ho nechcete ani vidět. Ale přece to bolí. Jsou ale věci, které byste dělat prostě neměli, abyste se sami necítili pod psa.

Foto: Isifa/Thinkstock

Opustit člověka, kterého jste nějakou dobu milovali, není vůbec lehké, přestože ho máte plné zuby! Už ho nechcete ani vidět. Ale přece to bolí... A jsou ale věci, které byste dělat prostě neměli.

Ani když musíte nechat vyměnit zámek u svého bytu. Ani když vás pomlouvá. Ani když vás v jednom kuse podváděl. Když pro nic jiného, tak proto, abyste si mohli vážit sami sebe.

Doporučujeme: 5 jasných signálů, že už vás fakt nechce

Které věci to jsou? Nabízíme 5 příkladů, jak to špatně udělali známí našich známých. Možná si vzpomenete na další podobné poklesky. Nebo jste je někdy udělali vy sami?

1. Status na facebooku

  • S Natálií už nejme ve vztahu. Přibrala 8 kilo a přestala být krásná.
  • Pustila jsem Radka k vodě, protože mu smrdí nohy.

Umístit podobný status na facebooku, kde ho uvidí všichni kamarádi, se prostě nedělá. Buďte taktní a rozejděte se bez urážek a hlavně v soukromí, ať má postižený dost času se vzpamatovat.

2. Sbalení kufrů bez výstrahy

"Slíbilas zůstat do té doby / než sundají mi obvazy. / Vzalas mi však i ze zdí skoby, / i fotku s dědou na hrázi. / I fotku s dědou na hrázi, / z poslední skoby..." Michal Horáček

Není správné zmizet po anglicku, protože nemáte sílu nic vysvětlovat, a už vůbec ne zmizet s věcmi, které vám nepatří. Nebo dokonce s živými tvory. Jestliže jste si spolu pořídili kočku nebo pejska, měli byste se dohodnout, kdo o zvířátko bude pečovat. A nepište mu hloupé vzkazy typu "Stěhuju se na Aljašku", pokud to není pravda.

3. Tady Procházková starší

"S Tamčou jsme chodili tři roky a celou dobu byla v pohodě. Pak ale jednou vzala telefon její máma, se kterou jsem dobře vycházel. Dobrý den, můžu mluvit s Tamarou? ptám se jako vždycky. Jenže to nebylo jako vždycky. Dala mi kopačky - ona, ale prostřednictvím maminky, protože sama se styděla. Připadal jsem si jako úplný idiot," postěžoval si nám čtenář Mirek.

Čtěte také: Ztloustla jsem a manžel mě přestal milovat

A my se mu nevidíme... Pokud budete v podobné situaci, seberte odvahu se sejít osobně. Chodila jste s ním vy, ne máma - tak ji nenechávejte tahat horné kaštany z ohně místo sebe.

4. Já tě miluju víc...

Tento rozhovor skutečně proběhl. A měl poněkud nečekanou pointu...
"Miluju tě..."
Mělo následovat "ale", jenže nadšený, zamilovaný nešťastník jí skočil do řeči, takže to nestihla: "Já tě miluju víc!"
A naštvala se - protože jí skákal do řeči pořád a nedokázal vnímat, co mu říká. Tak to vzala hopem: "To máš teda pravdu, protože já od tebe odcházím!"

V tu chvíli konečně po dlouhé době získala jeho plnou pozornost. Bohužel už bylo pozdě. Vy to ale takhle nedělejte. Obrňte se trpělivostí a buďte taktní. Vzpomeňte si, jak hezky jste spolu začínali a zkuste skončit v rámci  možností také příjemně. Ani, mailem, ani telefonem, ale taktně a z očí do očí.

5. Pozdrav z hor!

"Strávili jsme krásného Silvestra a pak odjela s kamarády lyžovat, zatímco já musel zůstat v Praze. Třetí den mi přišla mmska, na které se líbá s nějakým cizím chlapem. Měl jsem chuť rozbít mu hubu," napsal nám čtenář Petr.

To je fakt podraz. Není třeba strkat někomu nevěru před oči tímto způsobem. Když chcete, rozejděte se - ale férově! Ubližovat je zbytečné a může se vám to ve zlém vrátit.

Zažili jste i vy rozchod, který vám utkvěl v paměti? Máte z něj dodnes pachuť v ústech, nebo naopak výčitky svědomí? Svěřit se ostatním můžete pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

5 nejtemnějších tajemství, jež mají ženy před manžely

Máma popřála k Vánocům dva roky po smrti

15 motivačních citátů od úspěšných lidí. Nakopnou i vás


 

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama