reklama

5 jasných signálů, že už vás fakt nechce

Cítíte, že už vztah není to, co býval. Trhliny mezi vámi připomínají Macochu. Přesto stále doufáte. Vzpomínáte na chvíle, kdy vám bylo spolu opravdu krásně. Bojíte se zůstat sami. Jak poznáte, že nastal čas hodit minulost za hlavu?

Foto: Isifa/Thinkstock

Snad každý z nás to zná. Cítíte, že už vztah není to, co býval. Trhliny mezi vámi připomínají Macochu. Přesto stále doufáte.

Vzpomínáte na chvíle, kdy vám bylo spolu opravdu krásně. Bojíte se zůstat sami. Věříte, že všechno bude zase dobré...

Čtěte také: Svedla jsem souseda, teď mě nenávidí celá vesnice

Jak poznáte, že nastal čas říct sbohem a hodit minulost za hlavu? Že rozchod je to nejlepší, co vás může potkat, i když tolik bolí? Prozradíme vám, kdy je načase zpříma pohlédnout do tváře reality.

1. Sex nestojí za nic

Pokud ho vůbec máte. Ať se nám to líbí nebo ne, jsme bytosti fyzické a naše těla si žádají naplnění potřeb. Sex možná není alfou a omegou vašeho bytí, ale důležitý je. Žádný partnerský vztah se neobejde bez intimity. Nenaplněná platonická láska sice možná představuje báječný motiv pro milostné písně minesengrů, ve skutečném partnerském vztahu by však milostné hrátky neměly chybět. Chybí vám? Pak něco není ve vztahu v pořádku.

2. Trávíte spolu stále méně času

Ať se nevymlouvá na služební cesty, kamarády nebo své koníčky! To vše k němu možná patří, ale ještě daleko víc času by si měl udělat na svou milovanou. Jinak se může snadno stát, že si ona udělá čas na někoho jiného.

Vzájemné sdílení času, ať už naplněné společnou činností (a nemusí to být jen ta zmíněná v předchozím odstavci), mlčenlivou spoluúčastí nebo jen pouhou přítomností toho druhého vytváří vztah. Pokud váš milý tráví čas raději v práci, případně vy zjišťujete, že je vám lépe ve společnosti kamarádek, měli byste se nad vaší láskou vážně zamyslet.

3. Nemá chuť si povídat

Vždyť už jste si přece za ta léta všechno řekli! Jeho pracovním starostem lépe rozumí kolega a vy se se svými pocity raději svěříte kamarádce? Chyba! Je to právě komunikace, která udržuje vztah v chodu. Bez ní ztrácí dynamiku a zahyne na úbytě.

4. V jednom kuse se hádáte

A vůbec nejde o zásadní věci jako jestli se zadlužit hypotékou nebo si pořídit děti. Vy se už neshodnete ani na tom, kolik je hodin, jak dlouho se vaří vajíčko natvrdo nebo jestli je nebe modré a tráva zelená... Dokonce i na politický vztah naší republiky k Tchaj-wanu máte zcela odlišný názor, o významu husitů pro český národ nebo dobývání přilehlého vesmíru ani nemluvě...

Startuje jako F-1 při každé drobné zámince anebo dokonce i bez ní? Vyvolá krvavou rodinnou hádku každá pitomost? Jděte od sebe! Život je příliš krátký, než abyste ho ztráceli žabomyšími válkami.

5. Nemá chuť projevovat lásku

To není o sexu. Už nemá potřebu držet vás za ruku, pohladit po tváři, obejmout na přivítanou, políbit na dobrou noc? Všichni podléháme stereotypu, ale je třeba se tomu bránit.

Že máte svou lásku na dosah ruky a patří jen vám, přece neznamená, že tomu tak bude navždycky. Nelze ji zamknout na řetěz, jediné, co můžete udělat pro její udržení, je věnovat tomu druhému pozornost a projevovat náklonnost. Kdy vám naposledy řekl "mám tě rád"? Že to není třeba? To se ale sakra mýlí!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Psala jsem anonymy milence svého muže

Holčička z popelnice našla po letech svého tátu

15 varovných signálů, jimiž se u žen hlásí rakovina

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama