reklama

Ztloustla jsem a manžel mě přestal milovat

"Bývala jsem moc hezká. Ale za třicet let jsem nabrala třicet kilo. S obdivem mužů byl konec. A teď mě kvůli tloušťce opustil manžel," napsala nám paní Magda. Její příběh potvrzuje, v lásce rozhoduje, jak vypadáme.

Foto: Isifa/Thinkstock

"Bývala jsem fakt moc hezká. V osmnácti jsem dokonce dostala nabídku fotit do Playboye, což mě tehdy pořádně vyděsilo. Ale za dalších třicet let jsem nabrala třicet kilo. S obdivnými pohledu mužů na ulici byl rychle konec. A teď mě kvůli tloušťce opustil manžel," napsala nám Magda z Karlových Varů.

Její příběh potvrzuje, že ať tvrdíme cokoli o kráse duše a laskavosti povahy, v lásce nakonec rozhoduje to, jak vypadáme. A muži bývají ohledně obezity svého protějšku daleko méně velkorysí než ženy.

Krasavice krev a mlíko

Když bylo Magdě dvacet, muži z ní šíleli. Její pevné přírodní trojky v kombinaci se štíhlým pasem a oblým zadečkem měly blízko k dokonalosti. Nikdy by ji nenapadlo, že všechno může být jinak. "Až když jsem pololežíc na zádech ve vaně dokázala přes prsa dohlédnout na své vyklenuté šestiměsíční bříško, poprvé mě napadlo, jestli se mi někdy podaří vrátit na původní váhu 56 kilogramů," vzpomíná. Nepodařilo.

Čtěte také: Žili jsme spolu třicet let, opustil mě kvůli studentce

Rok po prvním dítěti následovalo druhé a kolotoč domácnosti se dvěma malými dětmi, který jí vzal energii k pohybu. Prvních patnáct kilo naskočilo během pár let a ze štíhlé dívčiny byla klasická mamina.

Nejsem těhotná, jenom tlustá

"Nakynulo na mě úplně všechno: prsa, boky, nohy, zadek, ale hlavně břicho. Běžně se mi stávalo, že mě pánové pouštěli v autobuse sednout. A mně bylo hloupé jim říkat: "Děkuji, to není třeba. Jste laskavý, ale já nejsem těhotná, jenom tlustá!"

Tehdy si její manžel poprvé začal na to, jak vypadá, trochu stěžovat. "Nebylo divu, on sám se za ta léta skoro nezměnil," přiznává Magda. "Na rozdíl ode mne miloval sport. Naučil naše kluky lyžovat i jezdit na kole, zatímco já jsem pro ně s radostí vařila a pekla. A taky jedla, takže jsem se nakonec vypracovala na úctyhodných 88 kilo."

Při její malé postavě to byla opravdu velká nadváha. Taková, která bránila v pohybu. V chuti k jídlu ale ne. Z manželského sexu se stala povinná záležitost jednou za měsíc a časem jí přestal chybět. Krasavice zmizela v nenávratnu.

Mamina podstrojovala svým třem velkým chlapům a byla vlastně skoro spokojená. Na občasné narážky svého muže, že by třeba mohla trochu zhubnout... nejíst v jedenáct večer... odpustit si dortík... nereagovala. "Jsou to jen takové řeči," myslela si.

Krásný muž a stodola

A pak přišel vánoční večírek manželovy firmy. Magda se podobným záležitostem léta vyhýbala, ale tentokrát se rozhodla oživit skomírající vztah změnou. Překonala dokonce i utrpení zkouškových kabin, kde se marně snažila nacpat do šatů velikosti 40.

Čtěte také: Nejodpornější mužské zlozvyky: Máte je?

Večírek se konal v luxusním karlovarském hotelu. "Připadala jsem si tam strašně nepatřičně. Všude okolo vyzáblé dámy v malé večerní a já mezi nimi ve volné černé haleně, která připomínala smuteční stan na pohřební hostině," vypráví.

Pak si odskočila na toaletu. "Akorát jsem za sebou zavřela dvířka kabiny, když vešly dvě mladé slečny, jedna z nich byla manželova sekretářka. "To je machna! Jako stodola! Nedivím se, že ji schovává radši doma! Nechápu, jak takovej krásnej chlap může žít s takovou obludou," svěřovala se jedna druhé. A mně bylo rázem jasné, o kom je řeč!"

Takhle už to dál nejde

Z večírku utekla předčasně. Když si však stěžovala manželovi, narazila. "A divíš se těm holkám? Vždyť se na sebe podívej! Bývalas tak pěkná, a teď se za tebe musím stydět! Pořád ti říkám - Něco se sebou dělej! Ale ty ses o sebe úplně přestala starat! Ani spát už se mi s tebou nechce," napálil jí konečně pravdu přímo mezi oči.

Byla to noc účtování. Skončila obrovskou hádkou, výčitkami, pláčem. A manželovým odchodem. Posměch kolegů byl poslední kapkou do poháru jeho hořkosti. V létě dalšího roku se rozváděli.

"Manžela teď vídám s atraktivní ženou o patnáct let mladší a o třicet kilo hubenější. I on sám jako by omládl. A já si konečně začínám uvědomovat, že tak, jak vypadám, o mně už žádný mužský pohledem ani nezavadí. A že si za všechno můžu sama. Svou leností, hltavostí a pohodlností jsem se připravila o muže, který mě měl dlouhá léta opravdu rád, ale nakonec neunesl tu strašnou změnu mého zevnějšku," smutně uzavírá paní Magda.

Myslíte, že má pravdu? Stačí vizuální změna k horšímu - jakákoli - aby odešla láska? Jsou naše vztahy opravdu tak povrchní, založené hlavně na vnějším dojmu? Či je to speciálně tloušťka a s ní spojená myšlenková pohodlnost, která muže odrazuje? O tom můžete diskutovat pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Dvojčata: Máme jednoho přítele a společnou postel

Posmrtné zkušenosti: Existuje nejen nebe, ale i peklo!

Usnout za minutu? Naučí vás to metoda 4-7-8!

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama