reklama

Výzkumníci ukazují desítku způsobů, jak ženy dosahují orgasmu. Některé jsou neotřelé

8. srpna se slaví Mezinárodní den ženského orgasmu. I když se tento výjimečný den slaví tradičně v Brazílii, ženský orgasmus si vzal na mušku hlavně americký projekt OMGyes, který na základě vědeckých výzkumů ukazuje způsoby, kterými ženy dosahují pravého uspokojení.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

"Myslím, že zažíváme něco jako kocovinu z předchozí generace, která stále neviděla ženy jako sexuální bytosti samy o sobě. Je to poměrně nová věc, že se na ženy pohlíží tak, že mají své vlastní touhy. Víme, že ženský orgasmus existuje, ale vždycky, když se o orgasmu bavíme a má se dostat do debaty, snažíme se jej nějakým způsobem spoutat, osedlat," říká Lydia Danillerová, která společně s Robem Perkinsonem vytvořila projekt a webovou platformu OMGyes.

Rozjeli ji před čtyřmi lety na základě debaty o tom, že není jednoduché ženský orgasmus jen tak pojmout a popsat. Fanynkou projektu je také herečka Emma Watsonová a tohle duo za čtyři roky vytvořilo největší současnou pokladnici manuálů, textů a návodných videí o ženském i mužském potěšení. Stránka spolupracuje s univerzitou v Indianě a vychází z jejích výzkumů - například zkoumala 20 tisíc žen mezi 18 a 95 lety a přišla s 11 způsoby, jak ženy dosahují orgasmu. 

"Je ale důležité dodat, že celý projekt není ani tak o orgasmu, jako o potěšení obecně," říká vedoucí výzkumné části projektu Naomi Sorbetová. 

Podívejte se do naší galerie. 

reklama
reklama