reklama

Zdeněk Pohlreich radí jak na maso: Telecí a roastbeaf

V minulých dílech pořadu Vařte jako šéf! jste se mohli naučit pracovat s vejci, dělat vývar a domácí omáčky. Teď nás čeká příprava masa a vnitřností.

Foto: Tv Prima

Člověk je od přírody masožravec, proto se Zdeněk Pohlreich rozhodl, že nám v další lekci pořadu Vařte jako šéf! ukáže, jak se v kuchyni poprat s masem a vnitřnostmi. V minulých lekcích jsme zvládli pracovat s vejci, připravit kvalitní vývar a domácí omáčky. Tento týden je na řadě roastbeef, telecí a dušené hovězí.

"V principu platí, že každá část zvířete je vhodná k jídlu," tvrdí v dalším díle Zdeněk Pohlreich. Ne každá z nich je ale vhodná pro stejnou úpravu. Nejdražší jsou masa minutková, na levnějších masech vynikne naše umění.

Co vás čeká ve 4. díle pořadu Vařte jako šéf!

  • příprava roastbeefu
  • Šéf ukáže béarnskou omáčku, která se hodí k roastbeefu
  • jak správně dusit hovězí
  • dozvíte se zajímavosti o vnitřnostech
  • seznámíte se blíže s přípravou jater a ledvinek
  • Zdeněk připraví ten praví telecí řízek z Vídně

Nebojte se vnitřností

Zvláštní kapitolou jsou vnitřnosti. "Já to miluju, mám to rád, rád to vařím a jím, myslím, že to stojí za zkoušku," rozplývá se Zdeněk. Vnitřnosti jsou opředeny mnoha předsudky, přitom mezi nimi najdeme i velmi drahé produkty, jako jsou například foie gras - symbol luxusu. Nakonec mají samá plus: dobré, rychlé, zdravé, chutné a levné.

Jak to vidí pomocníci?

Jakub si myslí, že béarnská omáčka je holandská, do které se přidá estragon a šalotka. "Doma jsem ještě roastbeef nepekl a omáčku nevařil." Čeká ho velký úkol, musí připravit telecí játra na berlínský způsob.

Náš tip: Jak správně uvařit vejce? Poradí šéf Pohlreich

Tereza zavzpomíná, že do béarnské omáčky patří kerblík. "Vnitřnosti osobně nevyhledávám." Svůj kuchařský um předvede na bleskových drůbežích játrech v šalvějovém másle.

Kubu čeká příprava ledvinek na smetaně a hořčici. "Dopadly nad očekávání dobře," pochutnává si na výsledku svého snažení nejmladší kuchtík.

Menu 4. dílu

Roastbeef s béarnskou omáčkou: Základem je očištěné, silně osolené a opepřené hovězí z dobře vyzrálého roštěnce, které ještě pokapeme worcesterem

Telecí řízek a bramborový salát: Nejprve se přepustí máslo, protože originální vídeňský řízek se vždy smaží na másle.

Dušené hovězí: Hovězí plec se nakrájí na větší kostky, které se obalí v mouce a dobře orestují. Mouka zapečená se šťávou z masa vytvoří základ pozdější omáčky.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Vařte jako šéf! Zdeněk Pohlreich se pustí do omáček!

Večeře zdravě a rychle: Máme pro vás skvělé recepty!

Obědy a večeře? Jen zvyk, radí žena, která hubne hlavou

 

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama