reklama

Obědy a večeře? Jen zvyk, radí žena, která hubne hlavou

Štíhlost bez diet, bez stresu a hladovění? On-line radila Martina Králičková, která razí teorii hubnutí pomoci nevědomí.

Foto: Profimedia.cz

Martina Králíčková je autorkou knihy Hubnutí bez diet a cvičení. Je štíhlá, přestože diety nedrží. Ví však, jak lze zhubnout bez stresu a hladovění.  Radila v on-line rozhovoru, jak na to. .

Její jednoduchá pravidla vám umožní zaměřit se na mnohem důležitější věci, než je počítání kalorií. Například tvrdí, že snídat, obědvat a večeřet je jen zvyk - důležité je jíst tehdy, kdy má člověk opravdu hlad - třeba večer.

Sladkosti jsou droga 

Martina Králíčková právě večer jí nejvíc, protože má večer největší hlad. Klidně i hřeší: dá si koláč, čokoládu, klobásu nebo smažené brambůrky a přesto je štíhlá. Tvrdí, že člověk se hlavně nesmíte trápit - když se trápíte, je něco špatně, a navíc to stejně nikdy nevydržíte dlouho.

Doporučujeme: Diety: Velký přehled i hodnocení!

Proti chuti na sladké doproručuje Martina Králíčková jíst celé dopoledne ovoce, a zároveň varuje před vlivem cukru a sladkostí. Jsou jako droga - čím víc jich sníte, tím víc po nich budete prahnout. Když s nimi přestanete, prožijete dokonce abstinenční příznaky jako u drog. Vyplatí se však je překonat.

Ze snídaně se tloustne

Martina Králíčková tvrdí, že vše je o malých změnách s paradoxně velkými důsledky. Pokud se vzdáte jednoho krajíčku chleba denně, zhubnete za rok 6 kg. "Například doporučuji nesnídat. Ráno hned po probuzení pijte jen vodu a až začnete mít hlad, jezte ovoce. Kolik chcete. Ale jen ovoce. Proč? Protože my jsme hned po ránu čerství a plní energie. Nasnídáme se, jak nám to doporučují různí odbroníci. Pestře. Co se stane? Jsme "narvaní" a bez energie. Ta naše energie totiž nešla do mozku, ale do trávicího systému. Ovoce naopak prochází trávicím systémem rychle a spotřebuje na své trávení málo energie. Dodá nám navíc jednoduché přírodní cukry, které se rychle přemění na energii pro náš mozek. Začněte hned teď," radí Martina Králíčková.

Náš tip: Nová metoda hubnutí: Pumpujte si sami jídlo z břicha!

"Když budete mít v lednici klobásu, tak ji sníte. Když budete mít v lednici dvě klobásy, tak sníte dvě klobásy. Když v lednici klobásu mít nebudete??? Sníte mrkev!" zněa další z mnoha jednoduchých "fíglů" Martiny Králíčkové

Další z jejích originálních rad a názorů najdete v textu celého on-line rozhovoru dole pod článkem.

Náš odborník

Mgr. Martina Králíčková

Narodila se v Praze, kde absolvovala sportovní gymnázium. Na Lékařské fakultě Karlovy univerzity v Praze dosáhla na nejvyšší prospěchové stipendium. Velice ji zajímalo, jak z lékařského hlediska funguje lidský mozek. Protože studium klasické medicíny ji v tomto ohledu zklamalo, a současně získala možnost věnovat se modelingu v zahraničí, rok před získáním lékařského diplomu opustila studia a odjela do Itálie. Právě v Itálii se začala zajímat o výživu a zdravý životní styl. V roce 2012 úspěšně absolvovala magisterské studium na Metropolitní univerzitě v Praze

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Kolik (vás) stojí hubnutí?

Infarkt ve 30? Takhle ho dostanete: 5 velkých rizik

Horoskop na červen: Co vám přinese začátek léta?

Vobořil: V září se může dít něco, co nechceme. Třetí dávka je nejlevnější opatření | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama