reklama

Jak správně uvařit vejce? Poradí šéf Pohlreich!

Zdeněk Pohlreich přichystal další kuchařskou show s názvem Vařte jako šéf! V prvním díle se dozvíte, jak si poradit s přípravou vajíček.

Foto: iprima.cz

"Není důležité umět stovky receptů, důležité je umět vařit a rozumět surovinám," říká Zdeněk Pohlreich. A právě to se bude snažit předat divákům a svým třem učňům v novém pořadu Vařte jako šéf!

Celkem nás čeká šest pokračování, v kterých se postupně dozvíme, jak si poradit s vejci, polévkou, omáčkou, úpravou masa, grilováním, saláty a s moderní lehkou kuchyní.

Každý si myslí, že umí uvařit vejce, ale je to skutečně pravda? Vejce jsou jedna ze základních surovin, skutečná biopotravina plná živin a energie. Na vejcích se podle Zdeňka Pohlreicha pozná kuchař. Právě proto s nimi zahajuje premiérový díl své nové kuchařské show.

Slípka Květa v hlavní roli

S jeho třemi učni a slípkou Květou si v prvním díle předvedou dokonalá míchaná vejce, omeletu s chorizem a pustí se do zázraku v podobě "ztraceného" vejce. Naučíte se efektivně rozbíjet skořápku, poznat čerstvost vajec, ušlehat pevný sníh, uvařit dokonalá vejce naměkko a vyrobit kvalitní domácí majonézu.

Na co se můžete těšit?

Míchaná vejce na francouzský způsob

Zdánlivě nejjednodušší teplé jídlo skrývá spoustu záludností.

Vaječná omeleta s chorizem

Ještě větší oříšek než míchaná vejce. V té pravé nesmí chybět uvařené brambory, cibule a aromatické chorizo, které jde ideálně dohromady s ostrostí citronové šťávy a svěžestí zelené petržele. Dozvíte se, jak správně omeletu nandávat na talíř.

Ztracená vejce na míchaném salátu

Existuje několik způsobů, jak lze dojít k dokonalému výsledku. Zdeněk Pohlreich se podělí o ten svůj, který by měl spolehlivě vyjít.

Šéfův tým v akci

Kromě diváků se v kuchařském řemeslo přiučí devatenáctiletý Kuba, který chtěl být kuchařem již od dětství. Druhou studentkou bude mladá inženýrka Tereza, co se zbláznila do vaření, jež ji nesmírně baví. A jako třetí učeň nastoupí pětatřicetiletý Jakub, který vaří už od patnácti let v nejznámější české pivnici a chce se ve své profesi rozvinout a zdokonalit.

Chcete-li vařit jako šéf, pak si nenechte ujít premiérový díl pořadu Vařte jako šéf! již ve čtvrtek 23. května ve 21:30 na Prima family a v pátek ráno si dopřejete luxusní vajíčka k snídani.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Zdeněk Pohlreich láká kuchtíky i profíky do nové show

Recept na hamburger přímo od Pohlreicha!

Inspirujte se: Paletový nábytek na zahradu i do interiéru

Kontra: Neumíme sdílet veřejný prostor. Řidiči často netuší, jak nebezpečná je to hra | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama