reklama

Twerkování: Rozhýbaný zadeček svádí a spaluje kalorie!

Twerkování: Zábavný styl tance, kdy ukazujete svůj rozhýbaný sexy zadeček a zároveň formujete tělo! Vyzkoušíte?

Foto: ISIFA/Thinkstock

Twerkování se v poslední době stalo obrovským hitem a předmětem mnoha diskuzí. Jde o styl tancování, při kterém má hlavní roli váš zadeček. Od doby, kdy se s tím svým začaly chlubit zpěvačky Miley Cyrus či Rihanna, se s kurzy a videi twerkování doslova roztrhl pytel.

Kvůli tomuto "tanci" byla dokonce zrušena prestižní soutěž Miss VŠE České republiky, která se do této doby každým rokem konala. Škola vydala prohlášení, že twerkování mladých studentek pohoršilo veřejnost, a tím poškodilo dobré jméno školy. 

Rychlé a trhavé pohyby pozadí působí velmi sexy, bohužel občas i vulgárně. Někdo jej odsuzuje, jiní jej berou jako nový druh sportu. Ale pravdou zůstává, že když budete pravidelně trénovat, zpevníte hýžďové, stehenní a dokonce i břišní svaly. Zajímavý a zábavný způsob, jak spálit přebytečné kalorie. O co vlastně jde?

Kde se vzal, tu se vzal

Twerk, twerking, tverkování je druh tance, při kterém je třeba "natřásat" zadeček. Možná se vám to na první pohled bude zdát, jako základní choreografie pro striptérky, ale svá pozitiva to má. Co se týče původu, je hodně nejasný. Pravděpodobně jsou mu kolébkou ulice New Orleans. A kam jej zařadit časově? Přibližně do 90. let minulého století.

Doporučujeme: Jak vzrušit partnera na maximu? Ukažte mu Lap Dance

Název vznikl spojením dvou slov, TWIST - kroucení a JERK - trhání či škubání. Samotný pohyb vypadá poměrně náročně, ale když dodržíte základní pravidla, twerkovat se naučíte za pár dní.

Jak začít?

Základem je mít uvolněnou pánev, zpevněné nohy a rovná pevná záda. Začíná se ve stoje. Snadněji se vše rozhýbá, když pokrčíte kolena. Pokud byste měli pocit, že to nezvládáte, klidně se rukou opřete o stehna. Nohy musí být postavené zeširoka, s vytočenými koleny. Záda zůstávají pořád rovná a zpevněná. Neustále střídáme dva pohyby, zatahování a vyšpulování pozadí.

Nejprve vše opakujeme pomalu, následně je možné zrychlovat. Twerkovat se dá i v dřepu, odvážnější zkouší rozhýbat zadeček i vzhůru nohama, samozřejmě opření o zeď či dveře.

Následující video vám tanec přiblíží >>

Rozhýbejte zadeček

Twerkování si oblíbila řada žen, ale také mužů. Proto i u nás vznikají nové kurzy, které vás jej naučí tančit. Během lekcí zhubnete a perfektně vyrýsujete tělo. Přidanou hodnotou bude, že svého partnera můžete překvapit sexy choreografií.

Náš tip: 10 sexuálních poloh, které vám pomohou zhubnout

Tento styl je vhodný pro každého bez rozdílů věku, pohlaví a postavy. Nejen, že spálíte kalorie, ale získáte i dobrou náladu. Nejvhodnějším oblečením jsou upnutější kraťasy, případně legíny různých barev a vzorů. Hořejšek vyřešíte kratším tričkem, aby byly vidět pohyby břicha. Na nohy si vezměte pohodlné tenisky nebo návleky. A důležitým doplňkem jsou chrániče na kolena, protože dost často se při pohybech klečí. Cena za 10 lekcí se pohybuje okolo 1200 Kč.

Podívejte se na video nejznámější české lektorky twerku Anet Antošové >>

Jen pro ženy?

Jak se to vezme. Dalo by se říci, že jde o výhradně ženský sport, ale ve světě už se našlo plno odvážných mužů, kteří dokazují, že to se svým pozadím zvládnou stejně dobře jako ženy. Ale máme pocit, že jim tak nějak při tomto tanci něco přebývá nebo to prostě není ono.

Důkazem je následující video >>

Co říkáte na twerkování? Už jste jej zkoušeli? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Co je normální. Sex každý den nebo jednou za 14 dní?

Jak využít novinový papír. Pletní, tapeta i úklid

Trend: Češi začínají chodit naboso. Přidáte se?


Lipovská: Dvořák o můj život neusiluje, porušuje ale zákon a není dobrým ředitelem ČT | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama